اخبار > مراکز آموزش فنی و حرفه ای موظف هستند تا حد امکان آموزش ها را به صورت حضوری برگزار کنند


مراکز آموزش فنی و حرفه ای موظف هستند تا حد امکان آموزش ها را به صورت حضوری برگزار کنند

جلسه شورای اداری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس به مدیریت دکتر کوشکی و با حضور تمامی پرسنل استان، اعم از مربیان، پرسنل اداری و پرسنل حفاظت فیزیکی به صورت وب کنفرانس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس مدیر کل استان در ابتدای این نشست گفت: با توجه به وسعت کارگاههای آموزشی مراکز که گاها تا دویست متر مربع نیز می رسد، در زمینه ارائه آموزش به صورت حضوری مشکلی وجود نداشته و مراکز آموزش فنی و حرفه ای موظف هستند تا حد امکان آموزش ها را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری مناسب به صورت حضوری برگزار کنند.
دکتر کوشکی بیان داشت: همانگونه که شاهد هستید امروزه سمت و سوی تفکر دولت، مجلس، مسئولان نظام، دانشگاهیان و مردم به سوی مباحث آموزش های مهارتی معطوف شده است که این امر مسئولیت ما را در ارائه آموزش هایی با کیفیت و مطابق نیاز روز دو چندان می کند. وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار توسعه دپارتمان های ملی کارآفرینی، مهارت های دیجیتال و صنایع دستی که در استان فارس راه اندازی گردیده اند شد و توسعه دپارتمان ها را در جهت تخصصی نمودن آموزش ها دانست.
این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: ارائه آموزش های چند مهارتی و یا به عبارتی ارائه آموزش های نرم همانند کارآفرینی و اخلاق حرفه ای در کنار آموزش های موجود و همچنین توسعه آموزش های دوگانه که بخشی از آن در مراکز آموزشی و بخشی دیگر در کارخانجات و صنوف برگزار می شود به جد در دستور کار سال جاری قرار دارد.
ایجاد بانک جامع محتواهای آموزشی الکترونیکی، ارزیابی مستمر کارکنان و مربیان، کیفیت بخشی به آموزش های فنی و حرفه ای، استفاده از ظرفیت پارک های علم و فناوری و پردیس شرکت های دانش بنیان، ایجاد اتاق فکر آموزشگاههای آزاد، توجه ویژه به مراکز جوار کارگاهی، در اختیار قرار دادن فضا های آزاد موجود به بخش خصوصی و توضیحاتی در خصوص رتبه بندی مربیان از جمله دیگر سخنان مطرح شده توسط مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس بود.
در ادامه معاونین و روسای ادارات ستادی اداره کل نیز به بیان برنامه ها و دستور العمل های جدید پرداخته و به سوالات مطرح شده از سوی همکاران پاسخ دادند.


خروج