اخبار > دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان


دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان

دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس صبح امروز با همراهی مسلم ایزدی، معاون برنامه ریزی و مهدی افخم، رییس اداره آموزش و پژوهش اداره کل با حضور در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با مهندس احمد طمراسی، مدیر کل جدید آن سازمان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس در این نشست کوشکی طی سخنانی به بیان گستردگی حوزه فعالیت آموزش های مهارتی در سطح استان پرداخته و ماموریت ها و سیاست های سازمان را تشریح نمود.
وی با اشاره به همکاری های خوب و مستمر چند سال گذشته و انعقاد تفاهمنامه های همکاری بین دو دستگاه خواستار توسعه تعاملات بین دو مجموعه شد.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: در شرایطی که مسئولان و مردم به اهمیت فراگیری آموزش های مهارتی واقف شده اند اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با فراگیر نمودن گفتمان مهارتی به سمت و سوی نهضت مهارت افزایی گام بر می دارد.
مهندس طمراسی نیز در این نشست با اشاره به تغییرات نوین به وجود آمده در حوزه محصولات کشاورزی و دامی ارائه آموزش های با کیفیت و هدفمنمد را گامی بسیار موثر در افزایش بهره وری و کاهش آسیب ها و آفت های این حوزه برشمرد.
وی کمبود کارگر و تکنسین ماهر را یکی از ضعف های بزرگ موجود در حوزه کشاورزی دانسته و بیان داشت: در شرایط حاضر به نظر می رسد مدارک دانشگاهی در مقابل مهارت آموزی میدان را واگذار کرده اند و امروزه جامعه بیشتر نیازمند افراد ماهر و کاردان در حوزه های مختلف است.


خروج