اخبار > اولین دوره مسابقات لیگ کشوری طراحی طلا و جواهرات بصورت مجازی به میزبانی فارس برگزار می شود


اولین دوره مسابقات لیگ کشوری طراحی طلا و جواهرات بصورت مجازی به میزبانی فارس برگزار می شود

به منظور ارتقا دانش طراحی سنتی نوین در طراحی طلا و جواهر کشور، برقراری ارتباط بین طراح و سازنده جواهرات و ایجاد انگیزه برای طراحی سنتی و افزایش فرهنگ استفاده از طرح های ایرانی، دپارتمان ملی صنایع دستی تحت نظارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس بصورت مجازی و در بستر شبکه های اجتماعی میزبان اولین دوره مسابقات لیگ کشوری طراحی طلا و جواهر خواهد بود.
حشمت کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس بابیان اینکه یکی از اقدامات مهم برای ترغیب جوانان به مهارت آموزی برگزاری مسابقات مهارتی است بر ضرورت تحول در اجرای مسابقات مهارتی تاکید نمود و گفت: این مسابقات بصورت لیگ در قالب 9 مسابقه برگزار می گردد؛ به نحوی که شروع هر دوره پانزدهم هر ماه و پایان هر مرحله سی ام هر ماه خواهد بود و اعلام نتایج دهم ماه بعد بوده و نتایج بصورت جدول امتیاز هر ماه بروز می گردد. وی توضیح داد: در این لیگ کشوری هر مرحله در طی یک ماه برگزار می گردد، هر ماه امتیاز تمامی شرکت کنندگان محاسبه و در جدول امتیازات ثبت می گردد و بالاترین امتیاز در طی 9 مرحله به عنوان قهرمان طراحی جواهرات ایران معرفی شده و حکم قهرمانی به وی اهدا می گردد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس بیان کرد: به منظور ثبت و ضبط آثار طراحی شده، طرح های منتخب به نام طراح اثر در کتاب طراحی جواهرات ایران چاپ می گردد.
کوشکی با بیان اینکه اینکه در نظر داریم این دست از مسابقات را به یک برند ملی تبدیل کنیم خاطرنشان کرد: پنجاه شرکت کننده حرفه ای از سراسر کشور در این لیگ حضور دارند و به نفرات اول تا سوم به ترتیب سی، بیست و ده میلیون ریال جایزه نقدی به همراه لوح قهرمانی اهداء خواهد شد.
این مسابقات که از دوم مرداد ماه و همزمان با هفته ملی مهارت آغاز خواهد شد تحت حمایت مالی شرکت سرزمین گوهر سنگ جنوب قاره برگزار می شود.


خروج