اخبار > تربیت کارآموزانی خلاق در کارگاه نرم افزار و نقشه کشی مرکز خواهران آباده


تربیت کارآموزانی خلاق در کارگاه نرم افزار و نقشه کشی مرکز خواهران آباده

هم زمان با شیوع ویروس کرونا تقاضا برای مشاغلی که بتوانند خدمات خود را از راه دور عرضه نمایند افزایش چشمگیری داشته است. از سوی دیگر آموزش هایی که قابلیت آموزش به صورت آنلاین و از راه دور را داشته باشند نیز در اولویت اکثر کارجویان، جوانان و خانواده های آنان قرار گرفته است
سمیرا یوسفی، مربی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران آباده در گفتگویی با روابط عمومی اداره کل ضمن بیان مطلب فوق اضافه کرد: بر همین اساس با برنامه ریزی های صورت پذیرفته از سوی مهندس رئیسی ریاست مرکز خواهران، حرفه هایی که سهم بیشتری در بازار کار این ایام خاص دارند، در اولویت آموزشی مرکز قرار گرفته است. وی در توضیح آموزش هایی که در کارگاه ارائه می دهد بیان داشت: حرفه هایی همانند نقشه کشی، نرم افزار revit، کارور اتوکد، نقشه کشی ساختمان با نرم افزار اتوکد، کاربر فتوشاپ و کاربر گرافیک رایانه ای با توجه به اینکه می توانند به صورت مجازی در بازار کار نقش آفرینی کنند امروزه متقاضیان زیادی داشته و با استقبال بسیار خوبی مواجه شده اند.
یوسفی با بیان اینکه آموزش ها در آن کارگاه به صورت پروژه محور انجام می شود گفت: سمت و سوی آموزش ها در کارگاه نرم افزار و نقشه کشی مرکز خواهران آباده به نحوی است که کار آموزان در پایان دوره قادر باشند پروژه هایی در حد و اندازه بازار کار را ارائه نمایند که این امر باعث می شود به راحتی بتوانند به شغلی پایدار دست یابند.
شایان ذکر است مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران آباده یکی از مراکز برتر استان بوده و با دارا بودن چهار کارگاه آموزشی در رشته های صنایع چوب، نقشه کشی، صنایع دستی و رایانه که هر کارگاه قابلیت آموزش بیست حرفه مختلف را دارد سهمی ارزنده در مهارت آموزی به بانوان شهرستان را بر عهده دارد.


خروج