اخبار > شیراز میزبان رقابت های نخبگان مهارتی کشور


شیراز میزبان رقابت های نخبگان مهارتی کشور

مرحله کشوری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
حشمت کوشکی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس با اعلام این خبر گفت: در این دوره از مسابقات که به صورت غیر متمرکز و به میزبانی برخی از استان ها برگزار می شود، با توجه به ظرفیت های موجود در استان، میزبانی حرفه های تخصصی فناوری طراحی گرافیک و راهکارهای نرم افزاری برای تجارت به استان فارس سپرده شده است. وی خاطر نشان کرد سی و هشت نخبه مهارتی زیر 22 سال از سراسر کشور به مدت سه روز از سوم تا پنجم آبان ماه در شیراز به رقابت پرداخته و نفرات برتر کشور به مسابقات جهانی مهارت 2022 شانگهای چین اعزام خواهند شد. کوشکی بیان کرد: با توجه به اهمیت این رقابت ها شش نفر از کارشناسان خبره کشوری قضاوت این دوره را بر عهده خواهند داشت.
این مقام مسئول توضیح داد: هدف از برگزاری این مسابقات، کشف استعداد های حرفه ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب جهت شکوفایی مهارت های آنان، شناساندن اهمیت آموزشهای مهارتی و نقش آن در توسعه اقتصادی به عموم مردم، شناسایی و معرفی افراد نخبه به صنایع و بنگاههای اقتصادی، ترویج و ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی، ارتقاء سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور و فراهم نمودن فرصت مناسب جهت رقابت سالم بین جوانان کشور می باشد.
شایان ذکر است محل برگزاری رقابت های حرفه طراحی گرافیک آموزشگاه فنی و حرفه ای نگاه و محل برگزاری حرفه راهکارهای نرم افزاری برای تجارت دانشکده شهید باهنر خواهد بود.


خروج