اخبار > رئیس مرکز خواهران آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فیروزآباد از اجرای طرح بشری خبر داد


رئیس مرکز خواهران آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فیروزآباد از اجرای طرح بشری خبر داد

تاجیکی، رئیس مرکز خواهران آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فیروزآباد در گفتگویی با روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس بیان کرد: طرح بشری با همکاری فرمانداری، کانون پرورش فکری، اداره ورزش و جوانان و اداره بهزیستی با هدف اجرای این طرح در مدارس دخترانه دوره متوسطه جهت برقراری عدالت در زمینه دسترسی به امکانات بهداشتی، ارتقای سلامت دانش آموزان دختر با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار برگزار شد.
وی با برشمردن ویژگی‌های خاص دوران نوجوانی و اهمیت سلامت جسمانی، عاطفی و روانی در این دوران برای والدین و دانش‌آموزان گفت: دختران دانش‌آموز امروز مادران فردای جامعه هستند که این خود مستلزم آموزش‌های لازم به این قشر است و دوران نوجوانی یک انقلاب درونی است که دانش آموزان در این دوران به تحولات جسمانی و روانی دست می یابند.
تاجیکی اظهار کرد: با وجود ارتقای سطح آگاهی خانواده‌ها نسبت به مسائل رشد تربیتی و جسمی دختران، اما برخی دانش آموزان دختر دوره متوسطه به ویژه در مناطق محروم آمادگی مواجه شدن با تغییرات دوره حساس نوجوانی را ندارند بنابراین در این طرح تلاش می شود تا دانش آموزان با شناخت و آگاهی بهتر با دوران بلوغ آشنا شوند .
وی افزود: اجرای مطلوب و مناسب این طرح‌ها زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا سطح بهداشت و سلامت دانش‌آموزان ارتقا یابد و برای دستیابی به این امر باید تلاش همه‌جانبه‌ای انجام شود.
شایان ذکر است این طرح در ۴ روستا (آتشکده- خوید مبارکه-احمد آباد و امین آباد) در بازه زمانی دو هفته برگزار گردید.


خروج