اخبار > دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس با رئیس دانشگاه صنعتی شیراز


دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس با رئیس دانشگاه صنعتی شیراز

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس در راستای تقویت تعاملات بین بخشی و افزایش سطوح کمی و کیفی آموزش های مهارتی در حوزه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کیائی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس با علویان مهر، رئیس دانشگاه صنعتی شیراز دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای فارس در این دیدار با اشاره اجمالی به ماموریت ها و رسالت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و تنوع جامعه هدف مربوط به آموزش های مهارتی در این استان نسبت به جامعه هدف دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی به صورت ویژه تاکید ورزید.
وی اظهار داشت: آموزش های مهارتی در حوزه صنایع و صنوف، پادگان ها، زندان ها، روستائیان، عشایر و جامعه دانشگاهی میتواند منشاء اثر و تحول و زمینه ساز تثبیت اشتغال امروز و طراحی اشتغال آینده باشد که می طلبد تعامل بین دانشگاه ها و این اداره کل برنامه مند تر و منسجم تر از پیش، پیگیری شود و شناسایی دانشجویان نخبه برای حضور در المپیاد های استانی و ملی مهارت و همچنین شرکت در مسابقات جهانی مهارت به عنوان یک اولویت برای دو مجموعه در نظر گرفته شود.
در ادامه رئیس دانشگاه صنعتی شیراز با تاکید بر اهمیت آموزش های مهارتی بر افزایش طراوت و شادابی دانشجویان در حین تحصیل به پشتوانه آموزش های مهارتی اشاره داشت.
علویان مهر افزود: بی تردید تقویت مهارت دانشجویان، مشکل اشتغال را کمتر خواهد نمود و در همین راستا می بایست برنامه توسعه ای دانشگاه را مبتنی بر تقویت فرصت های مهارتی دانشجویان تکمیل کرد.
وی در ادامه نسبت به حضور فعال در شورای مهارت استان وتوجه ویژه به دانشجویان در این شورا تاکید و در خصوص مشارکت در برگزاری المپیادهای استانی و ملی مهارت اعلام آمادگی نمود.
شایان ذکر است در این دیدار معاونین و رئیس اداره آموزش این اداره کل نیز حضور داشتند.


خروج