اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس
دوشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٩
اخبار > آموزش فنی و حرفه ای فیروزآباد، نخستین اداره تولید کننده برق خورشیدی در شهرستان


آموزش فنی و حرفه ای فیروزآباد، نخستین اداره تولید کننده برق خورشیدی در شهرستان

طرح استفاده از پنل‌های خورشیدی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای فیروزآباد به عنوان نخستین دستگاه اداری این شهرستان با خروجی ۲ هزار و ۷۰۰ وات انرژی برق با اعتباری حدود ۶۰۰ میلیون ریال در زمینی به مساحت یکصد و ۳۶ متر مربع فضای نصب سیستم پنل ها در دهه فجر افتتاح گردید.
پنل‌های یاد شده علاوه بر تولید برق، در زمینه‌های آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی مرکز نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای فیروزآباد در گفتگو با روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس اظهار داشت: با توجه به ضرورت صرفه‌جویی در منابع انرژی در این زمینه تلاش جدی صورت گرفته تا مرکز آموزش فنی و حرفه ای فیروزآباد علاوه بر رسالت آموزشی خود و ایجاد کارگاههای جدید، بروز و مورد نیاز جامعه هدف و کارجویان به عنوان نخستین اداره طرح تولید برق از انرژی خورشیدی در راستای کاهش هزینه های جاری اقدام به تجهیز و راه اندازی کارگاه مذکور نماید.
وی با بیان اینکه استان فارس به ویژه شهرستان فیروزآباد در بهترین منطقه جغرافیایی جهت بهره گیری و استفاده از انرژی خورشیدی از طریق پنل ها واقع شده است از همشهریان درخواست کرد در این مهم مشارکت کنند و با نصب پنل خورشیدی در منازل خود به صرفه‌جویی در مصرف برق کمک کنند.
محمدی فرد اضافه کرد: از عمده مزایای این پروژه و روی آوردن به تولید و استفاده از تامین برق خورشیدی عدم نیاز به تعمیر، بی صدا بودن، رایگان بودن منابع انرژی و آلایندگی صفر آن است.
وی بیان داشت: در اجرا و راه اندازی این پروژه کاملا از ظرفیت نیروهای داخلی و مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای فیروزآباد در حیطه های عمرانی و مهندسی برق استفاده شده است.
در پایان از کتاب مهندسی سامانه های برق خورشیدی که توسط مربی مجرب و پرتلاش مرکز مهندس علیرضا گلشن ترجمه گردیده است، رونمایی شد.


خروج