اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس
چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩
اخبار > برگزاری مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس


برگزاری مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس

در آستانه فرا رسیدن ایام خجسته میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) که به نام روز تجلیل از مقام زن و مادر نامگذاری شده است، مراسم بزرگداشتی با حضور جمعی از بانوان شاغل در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و همچنین به صورت وبینار برای تمامی بانوان شاغل در مراکز سراسر استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس در این مراسم دکتر کوشکی ضمن تبریک فرا رسیدن این روز خجسته گفت: سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا سالی متفاوت را برای همه ما رقم زد و در این سال نیز همکاران بانو و مربیان زن با حضور در کارگاههای تولید ماسک و لوازم بهداشتی مثل همیشه خوش درخشیدند و در جهت مبارزه با همه گیری ویروس کرونا، نقشی ارزنده را ایفا کردند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس نقش زنان شاغل در مجموعه را نقشی بسیار پر رنگ دانسته و اظهار داشت: کسب موفقیت های پی در پی و عناوین مختلف کشوری برای آموزش فنی و حرفه ای فارس در سنوات گذشته و بخصوص سال جاری مرهون تلاش و پشتکار و زحمات شما عزیزان است.
وی در ادامه خطاب به بانوان حاضر در مراسم گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) الگویی جهان شمول می باشند و عصمت و پاکی، تقوا، حلم و بردباری، پوشش و حجاب، صبر و وفاداری و صداقت و سخاوت آن بانوی برگزیده بایستی سرمشق رفتار و کردار بانوان گرانقدر باشد.
دکتر کوشکی وجود بزه های مختلف در حوزه زنان و در سطح جامعه را ناشی از بی توجهی به سیره زندگی حضرت زهرا (س) دانست و بیان داشت: پیروی از رفتار و کردار بزرگ بانوی دو عالم، عفت و حیا را در جامعه رشد خواهد داد.
سپس مهناز قدرت پور، مشاور امور بانوان و خانواده اداره کل طی سخنانی با اشاره به زندگینامه حضرت فاطمه (س) به بیان مسائل و مشکلاتی که بدلیل عدم توجه به آموزه های دینی در سطح جامعه به وجود آمده است پرداخت.
در ادامه یلدا راهدار، نایب رییس سازمان ملی کار آفرینی کشور و عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی فارس به صورت ویدیو کنفراس به بیان سخنانی در خصوص نقش زنان در اقتصاد جامعه و پیشبرد اهداف سازمانی پرداخت. وی بازپروری روحی و روانی مادران و زنان جامعه با توجه به شرایطی که همه گیری ویروس کرونا بوجود آورده است را مطالبه ای بر حق دانست.
در پایان با اهداء لوح تقدیر و هدایایی به صورت نمادین و به نمایندگی از همه حضار در وبینار، از بانوان
حاضر در جلسه قدر دانی شد.


خروج