" ( قیمت و اهمیت کار،به نتایج آن است (حضرت محمد ص "

شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ سال حمایت از کالای ایرانی English صفحه اصلي | تماس با ما | منشور اخلاقی -
به نظرشما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

خیلی زیاد
زیاد
تاثیری ندارد

جستجوي پيشرفته جستجو در وب
اخبار
 • بازدید وزیر آموزش و پرورش از مجتمع آموزشی امیر کبیر
  سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش با همراهی دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس، دکتر نجفی، مدیر کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان از مجتمع آموزشی امیر کبیر شیراز بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای وزیر آموزش و پرورش پس از بازدید از کارگاههای آموزشی پیشرفته و بروز و بخش های مختلف آموزشگاه آزاد امیر کبیر، مهندس پروش موسس و مدیر این مجمتع آموزشی را تحسین کرد.

 • سفر معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به استان آذربایجان شرقی
  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در هجدهمین سفر استانی به استان آذربایجان شرقی سفر کرد تا برنامه های آموزش مهارتی و گسترش ایده گفتگوی ملی مهارت را از نزدیک پیگیری نماید.

 • گفتمان مهارت آموزی باید به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود
  دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز گفت: لازم است تا گفتمان مهارت آموزی به عنوان ابزاری در جهت کاهش نرخ بیکاری به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود.

 • هدف غایی از مهارت آموزی به سربازان ایجاد زمینه اشتغال و کار آفرینی است
  سردار مهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح کشور گفت: ما از ارائه آموزش های مهارتی به سربازان به دنبال یک هدف غایی هستیم که آن اشتغال و مهمتر از آن کار آفرینی می باشد.

 • کارآفرینی با مهارت‌آموزی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای محقق می‌شود
  استاندار فارس گفت: راه‌اندازی مراکز آموزش‌های مهارتی در جوار مراکز بزرگ علمی فارس ضروری است البته باید زیرساخت آن فراهم شود.

 • راه اندازی اولین مرکز مجازی سازی آموزشهای مهارتی کشور در استان فارس
  در حاشیه سفر محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات به شیراز، دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با حضور در محل استانداری و در نشست نخبگان و فعالان حوزه فناوری به ایراد سخنرانی پرداخته و ضمن ارائه عملکرد این اداره کل در حوزه فناوری اطلاعات و معرفی ظرفیت های استان در حوزه آی تی و آی سی تی، در خواست راه اندازی اولین مرکز مجازی سازی آموزش های مهارتی کشور در شیراز را مطرح نمود.

 • تفاهم نامه طرح تجاری سازی و آموزشی سامانه قفل مرکزی خودرو توسط دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس
  با حضور استاندار فارس در آئین رو نمایی از نخستین رویداد فناورانه استان، از دو طرح تولید بومی پهپاد نانو کامپوزیت و سامانه قفل مرکزی خودرو با فناوری رمز نگاری، رو نمایی و تفاهم نامه طرح تجاری سازی و آموزشی سامانه قفل مرکزی خودرو توسط دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و مدیران ارشد دو دستگاه دیگر در حضور استاندار فارس امضاء شد.

 • تاثیر آموزش های مراکز فنی و حرفه ای باید در بازار کار ملموس باشد
  استاندار فارس گفت: در ارزیابی فعالیت های مراکز آموزش فنی و حرفه ای نباید تنها کمیت ملاک قرار گیرد بلکه باید دقت کرد که تاثیر آموزش های این مراکز در بازار کار، حوزه صنعت و صنوف مختلف ملموس باشد.ایجاد زمینه لازم برای توانمندی روستائیان در فارس

حشمت کوشکی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شیراز با تاکید بر اهمیت توانمندسازی روستائیان استان اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم در استان به توسعه پایدار روستایی دست یابیم لازم است تا زمینه لازم برای افزایش مهارت روستاییان را فراهم کنیم.

وی افزود: زمانی که اشتغال روستایی فراهم شود شاهد کاهش مهاجرت به مرکز استان خواهیم بود و این اشتغال‌زایی با تقویت مهارت در زمینه مختلف برای ساکنان این مناطق تامین می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس اضافه کرد: آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کار و تربیت نیروی کار متخصص در حوزه‌های صنعت، خدمات و کشاورزی در ایجاد اشتغال در روستاها و توانمندکردن روستائیان نقش بسزایی دارد.

دکتر کوشکی مهارت‌آموزی را مکمل سرمایه و نیروهای انسانی دانست و بیان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با در نظر گرفتن این واقعیت برای ایجاد اشتغال فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: ارائه آموزش به تنهایی به روستائیان کافی نیست بلکه باید آموزش هدفمند و مطابق با نیاز واقعی بازار کار برای روستائیان استان در نظر گرفته شود تا شاهد افزایش میزان اشتغال روستایی باشیم.

کوشکی با تاکید بر آمادگی اداره کل آموزش فنی حرفه‌ای استان برای ارائه آموزش‌های لازم در هر منطقه از استان بیان کرد: کارگروه اشتغال شهرستان‌ها می‌توانند ضمن تعامل با این اداره رشته‌های لازم خود را با توجه به بازار کار منطقه اعلام کنند تا با فراهم شدن مهارت آموزی به کاهش نرخ بیکاری در منطقه کمک شود.

برخورداری از دانش روز در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس همچنین از انعقاد تفاهمنامه همکاری این اداره کل با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس خبر داد و گفت: این تفاهم نامه 2 ساله با هدف استفاده از توانمندی‌های آموزشی-مهارتی و تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی منعقد شده است.

کوشکی افزود: با ارائه آموزش و افزایش مهارت کاربردی به نیروهای انسانی می‌توان، بخش مهندسی را همچون سایر حوزه‌ها توانمند کرد و مهارت‌های فنی شاغلان را نیز ارتقاء بخشید.

وی خاطرنشان کرد: برخورداری از دانش به روز در حوزه مهندسی در بخش کشاورزی و منابع طبیعی می‌تواند در بهبود روند کاری در این بخش‌ها و ارایه نیروی کار ماهر به بازار نیز نقش مطلوبی داشته باشد.


خروج
سامانه ثبت نام متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی
دانلود دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم سال 1397
آگهی جذب سرباز مربی و سرباز کارشناس
مشخصات تین کلاینت
سامانه وب کنفرانس اداره کل فارس
آگهی عمومی ارزیابی بهره بردار(مرکز تربیت مربی کرج)
نشاني اداره کل
شيراز بلوار سيبويه روبروي درمانگاه قلب الزهرا
صندوق پستي 68356-71389
دفتر مديرکل 37385134
حراست 37384461
اداره آموزش پژوهش 37360078
آزمون 37365702
آموزشگاه آزاد 37390845
روابط عمومي 37390855
تلفنخانه -37382117-37381331
نمابر 37399994
تلفن گويا 167
پست الکترونيک fars@irantvto.ir
ملاقات عمومي با مديرکل روزهاي يکشنبه12-8
image1 image2 image3 image5
اطلاعات دوره هاي آموزشي مراکز دولتي و آزاد

خريد و پيگيري کارت اعتباري آموزش و آزمون

ثبت نام الکترونيکي در دوره آموزشي

سامانه مهارت آموزي الکترونيکي

دفترچه راهنماي دوره آموزشي مراکز دولتي و آزاد

برنامه زمانبندی آزمون عملی

بانک اطلاعاتي آموزش فني و حرفه اي

سامانه دريافت فيش حقوقي

سامانه آزمون تفاهمنامه صنعت ساختمان

سامانه انتقاد وشکایات

سامانه نظام پذيرش پيشنهادات

راهنماي دوره هاي آموزشي

فرایند ثبت نام در دوره آموزشی

فرایند معرفی به آزمون

فرایند بت نام آزمونهای ادواری

فرایند ارسال و پیگیری شکایات

فرایند ارسال و پیگیری پیشنهادات

فرایند اخذ و تمدید پروانه تاسیس آموزشگاه
بازديدکنندگان اين صفحه:1676670 | بازديدکنندگان امروز:1028 | کل بازديدکنندگان:3230853 | بازديدکنندگان آنلاين:13 | زمان بارگزاري صفحه:0.5270
| تاریخ آخرین بروز رسانی:شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧