" ( قیمت و اهمیت کار،به نتایج آن است (حضرت محمد ص "

چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ سال حمایت از کالای ایرانی English صفحه اصلي | تماس با ما | منشور اخلاقی -
به نظرشما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

خیلی زیاد
زیاد
تاثیری ندارد

جستجوي پيشرفته جستجو در وب
اخبار
 • بازدید وزیر آموزش و پرورش از مجتمع آموزشی امیر کبیر
  سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش با همراهی دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس، دکتر نجفی، مدیر کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان از مجتمع آموزشی امیر کبیر شیراز بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای وزیر آموزش و پرورش پس از بازدید از کارگاههای آموزشی پیشرفته و بروز و بخش های مختلف آموزشگاه آزاد امیر کبیر، مهندس پروش موسس و مدیر این مجمتع آموزشی را تحسین کرد.

 • سفر معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به استان آذربایجان شرقی
  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در هجدهمین سفر استانی به استان آذربایجان شرقی سفر کرد تا برنامه های آموزش مهارتی و گسترش ایده گفتگوی ملی مهارت را از نزدیک پیگیری نماید.

 • گفتمان مهارت آموزی باید به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود
  دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز گفت: لازم است تا گفتمان مهارت آموزی به عنوان ابزاری در جهت کاهش نرخ بیکاری به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود.

 • هدف غایی از مهارت آموزی به سربازان ایجاد زمینه اشتغال و کار آفرینی است
  سردار مهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح کشور گفت: ما از ارائه آموزش های مهارتی به سربازان به دنبال یک هدف غایی هستیم که آن اشتغال و مهمتر از آن کار آفرینی می باشد.

 • کارآفرینی با مهارت‌آموزی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای محقق می‌شود
  استاندار فارس گفت: راه‌اندازی مراکز آموزش‌های مهارتی در جوار مراکز بزرگ علمی فارس ضروری است البته باید زیرساخت آن فراهم شود.

 • راه اندازی اولین مرکز مجازی سازی آموزشهای مهارتی کشور در استان فارس
  در حاشیه سفر محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات به شیراز، دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با حضور در محل استانداری و در نشست نخبگان و فعالان حوزه فناوری به ایراد سخنرانی پرداخته و ضمن ارائه عملکرد این اداره کل در حوزه فناوری اطلاعات و معرفی ظرفیت های استان در حوزه آی تی و آی سی تی، در خواست راه اندازی اولین مرکز مجازی سازی آموزش های مهارتی کشور در شیراز را مطرح نمود.

 • تفاهم نامه طرح تجاری سازی و آموزشی سامانه قفل مرکزی خودرو توسط دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس
  با حضور استاندار فارس در آئین رو نمایی از نخستین رویداد فناورانه استان، از دو طرح تولید بومی پهپاد نانو کامپوزیت و سامانه قفل مرکزی خودرو با فناوری رمز نگاری، رو نمایی و تفاهم نامه طرح تجاری سازی و آموزشی سامانه قفل مرکزی خودرو توسط دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و مدیران ارشد دو دستگاه دیگر در حضور استاندار فارس امضاء شد.

 • تاثیر آموزش های مراکز فنی و حرفه ای باید در بازار کار ملموس باشد
  استاندار فارس گفت: در ارزیابی فعالیت های مراکز آموزش فنی و حرفه ای نباید تنها کمیت ملاک قرار گیرد بلکه باید دقت کرد که تاثیر آموزش های این مراکز در بازار کار، حوزه صنعت و صنوف مختلف ملموس باشد.برگزاری کارگروه تخصصی اشتغال و مهارت آموزی زندان های فارس

سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه آموزی زندان های فارس به میزبانی زندان مرودشت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس و به نقل از خبرگزاری مهر، سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه آموزی زندان های فارس ظهر سه شنبه با حضور مدیرکل زندان ها و مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه ای فارس، رئیس دادگستری شهرستان مرودشت، رئیس اداره بازرسی زندان ها، سرپرست اشتغال و حرفه آموزی زندان های فارس، رؤسای زندان های شیراز به میزبانی زندان مرودشت برگزار شد.
مدیرکل زندان های فارس ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت: یکی از اولویت های مهم سازمان زندان ها، ایجاد اشتغال در زندان ها و پرکردن اوقات فراغت زندانیان است تا زندانی در زندان بیکار نباشد.
سیدحشمت اله حیات الغیب با اشاره به برگزاری دوره های فنی و حرفه ای در سال ۹۷ افزود: در ۶ماه نخست سال جاری، ۱۷۶ دوره با ۴۳ عنوان رشته در سطح زندان های استان برگزار شده است و ۲۸۷۰ نفر برای شرکت در این دوره ها ثبت نام کرده اند؛ ۱۹۸۳نفر برای شرکت در آزمون پایان دوره معرفی و ۷۶۷ نفر گواهی قبولی در آزمون را دریافت کرده اند.
وی اظهار کرد: ۸۶ دوره به صورت آزاد، ۱۲دوره به صورت مشارکتی در قالب تفاهم نامه و ۶۶ دوره با همکاری آموزش فنی و حرفه ای استان و ۱۲ دوره با هزینه مرکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار شده است.
مدیرکل زندان های فارس تاکید کرد: با توجه به تفاهم نامه بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با ستاد مبارزه با مواد مخدر سهم آموزش معتادین بهبود یافته در زندان های فارس تعداد ۱۶۵۲ نفر می باشد و اجرای آن مستلزم همکاری مراکز آموزش فنی و حرفه ای می باشد.
در ادامه، مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه ای فارس گفت: یکی از دلایل توسعه یافتگی کشورهای توسعه یافته، آموزش های مهارتی است که از سنین پایین مهارت آموزی شروع می شود. حشمت کوشکی تاکید کرد: بیکاری یکی از معضلات جامعه امروز ما است و از عمده ترین دلیل ارتکاب جرم و اینکه امروز افراد زیادی در زندان ها بسر می برند نداشتن مهارت و بیکاری است.
مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه ای فارس افزود: اولین مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای در زندان های کشور سال گذشته با ۸۰ حرفه آموزشی در زندان عادل آباد شیراز راه اندازی شد و براساس برش شهرستانی، همه شهرستان های دارای زندان، دوره های آموزشی فنی و حرفه ای برگزار می شود. دکتر کوشکی اظهار کرد: تعهدات ما حدود ۲۹۵ هزار نفر ساعت در زندان ها بوده که تاکنون ۳۰۴ هزار نفر ساعت بیش از تعهدات اجرا شده است.
وی افزود: شهرستان مرودشت ۱۴هزار نفر ساعت تعهد داشته که در ۶ماهه اول سال جاری ۱۵۹۲۰ نفر ساعت آموزش برگزار کرده است. مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه ای فارس گفت: این اداره کل آمادگی برگزاری دوره های آموزشی به صورت رایگان برای زندانیان رأی باز در مراکز ثابت فنی و حرفه ای را دارد و در شهرستان ها نیز کلاس های آموزشی براساس تجربه خوبی که در ممسنی داشتیم برگزار می کنیم.
کوشکی گفت: انتظار ما از مسؤولین زندان ها این است که پژوهشی انجام گیرد تا تأثیر مهارت های فنی و حرفه ای بر بازگشت مجدد به زندان سنجیده شود.


خروج
سامانه ثبت نام متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی
دانلود دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم سال 1397
آگهی جذب سرباز مربی و سرباز کارشناس
مشخصات تین کلاینت
سامانه وب کنفرانس اداره کل فارس
آگهی عمومی ارزیابی بهره بردار(مرکز تربیت مربی کرج)
نشاني اداره کل
شيراز بلوار سيبويه روبروي درمانگاه قلب الزهرا
صندوق پستي 68356-71389
دفتر مديرکل 37385134
حراست 37384461
اداره آموزش پژوهش 37360078
آزمون 37365702
آموزشگاه آزاد 37390845
روابط عمومي 37390855
تلفنخانه -37382117-37381331
نمابر 37399994
دفتر رسیدگی به شکایات 37360080
پست الکترونيک fars@irantvto.ir
ملاقات عمومي با مديرکل روزهاي يکشنبه12-8
image1 image2 image3 image5
اطلاعات دوره هاي آموزشي مراکز دولتي و آزاد

خريد و پيگيري کارت اعتباري آموزش و آزمون

ثبت نام الکترونيکي در دوره آموزشي

سامانه مهارت آموزي الکترونيکي

دفترچه راهنماي دوره آموزشي مراکز دولتي و آزاد

برنامه زمانبندی آزمون عملی

بانک اطلاعاتي آموزش فني و حرفه اي

سامانه دريافت فيش حقوقي

سامانه آزمون تفاهمنامه صنعت ساختمان

سامانه انتقاد وشکایات

سامانه نظام پذيرش پيشنهادات

راهنماي دوره هاي آموزشي

فرایند ثبت نام در دوره آموزشی

فرایند معرفی به آزمون

فرایند بت نام آزمونهای ادواری

فرایند ارسال و پیگیری شکایات

فرایند ارسال و پیگیری پیشنهادات

فرایند اخذ و تمدید پروانه تاسیس آموزشگاه
بازديدکنندگان اين صفحه:1692355 | بازديدکنندگان امروز:126 | کل بازديدکنندگان:3259679 | بازديدکنندگان آنلاين:9 | زمان بارگزاري صفحه:1.2051
| تاریخ آخرین بروز رسانی:چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧