سال 1398 رونق تولید

چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨ خانه
به نظرشما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

خیلی زیاد
زیاد
تاثیری ندارد

جستجوي پيشرفته جستجو در وب
اخبار
 • با نیاز سنجی آموزشی، دوره های آموزشی را اثر بخش تر کنیم
  معاون استاندار فارس در دومین جلسه شورای مهارت استان با تاکید بر اهمیت مهارت آموزی در جامعه کنونی گفت: انجام نیاز سنجی آموزشی در سطح دانشگاهها، صنایع و دستگاههای اجرایی باعث اثر بخش تر شدن آموزش های فنی و حرفه ای می شود.

 • اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه کنونی بر کسی پوشیده نیست
  نخستین جلسه شورای مهارت استانی در فارس براساس دستور العمل ابلاغی از سوی وزیر کشور، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، معاون ریاست جمهور، رئیس سازمان برنامه بودجه و معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری با هدف ارتقاء سطح مهارتی منابع انسانی مورد نیاز طرح های توسعه استان و افزایش بهره وری نیروی کار، تشکیل گردید .

 • گفتمان مهارت آموزی باید به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود
  دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز گفت: لازم است تا گفتمان مهارت آموزی به عنوان ابزاری در جهت کاهش نرخ بیکاری به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود.

 • دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با رییس مجمع نمایندگان استان فارس
  حشمت کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس روز گذشته با دکتر علوی، رییس مجمع نمایندگان مجلس استان فارس دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس در این دیدار که در محل دفتر مدیر کل استان برگزار شد مطالب و مباحث مختلف مهارتی مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.برگزاری کارگروه تخصصی اشتغال و مهارت آموزی زندان های فارس

سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه آموزی زندان های فارس به میزبانی زندان مرودشت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس و به نقل از خبرگزاری مهر، سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه آموزی زندان های فارس ظهر سه شنبه با حضور مدیرکل زندان ها و مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه ای فارس، رئیس دادگستری شهرستان مرودشت، رئیس اداره بازرسی زندان ها، سرپرست اشتغال و حرفه آموزی زندان های فارس، رؤسای زندان های شیراز به میزبانی زندان مرودشت برگزار شد.
مدیرکل زندان های فارس ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت: یکی از اولویت های مهم سازمان زندان ها، ایجاد اشتغال در زندان ها و پرکردن اوقات فراغت زندانیان است تا زندانی در زندان بیکار نباشد.
سیدحشمت اله حیات الغیب با اشاره به برگزاری دوره های فنی و حرفه ای در سال ۹۷ افزود: در ۶ماه نخست سال جاری، ۱۷۶ دوره با ۴۳ عنوان رشته در سطح زندان های استان برگزار شده است و ۲۸۷۰ نفر برای شرکت در این دوره ها ثبت نام کرده اند؛ ۱۹۸۳نفر برای شرکت در آزمون پایان دوره معرفی و ۷۶۷ نفر گواهی قبولی در آزمون را دریافت کرده اند.
وی اظهار کرد: ۸۶ دوره به صورت آزاد، ۱۲دوره به صورت مشارکتی در قالب تفاهم نامه و ۶۶ دوره با همکاری آموزش فنی و حرفه ای استان و ۱۲ دوره با هزینه مرکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار شده است.
مدیرکل زندان های فارس تاکید کرد: با توجه به تفاهم نامه بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با ستاد مبارزه با مواد مخدر سهم آموزش معتادین بهبود یافته در زندان های فارس تعداد ۱۶۵۲ نفر می باشد و اجرای آن مستلزم همکاری مراکز آموزش فنی و حرفه ای می باشد.
در ادامه، مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه ای فارس گفت: یکی از دلایل توسعه یافتگی کشورهای توسعه یافته، آموزش های مهارتی است که از سنین پایین مهارت آموزی شروع می شود. حشمت کوشکی تاکید کرد: بیکاری یکی از معضلات جامعه امروز ما است و از عمده ترین دلیل ارتکاب جرم و اینکه امروز افراد زیادی در زندان ها بسر می برند نداشتن مهارت و بیکاری است.
مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه ای فارس افزود: اولین مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای در زندان های کشور سال گذشته با ۸۰ حرفه آموزشی در زندان عادل آباد شیراز راه اندازی شد و براساس برش شهرستانی، همه شهرستان های دارای زندان، دوره های آموزشی فنی و حرفه ای برگزار می شود. دکتر کوشکی اظهار کرد: تعهدات ما حدود ۲۹۵ هزار نفر ساعت در زندان ها بوده که تاکنون ۳۰۴ هزار نفر ساعت بیش از تعهدات اجرا شده است.
وی افزود: شهرستان مرودشت ۱۴هزار نفر ساعت تعهد داشته که در ۶ماهه اول سال جاری ۱۵۹۲۰ نفر ساعت آموزش برگزار کرده است. مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه ای فارس گفت: این اداره کل آمادگی برگزاری دوره های آموزشی به صورت رایگان برای زندانیان رأی باز در مراکز ثابت فنی و حرفه ای را دارد و در شهرستان ها نیز کلاس های آموزشی براساس تجربه خوبی که در ممسنی داشتیم برگزار می کنیم.
کوشکی گفت: انتظار ما از مسؤولین زندان ها این است که پژوهشی انجام گیرد تا تأثیر مهارت های فنی و حرفه ای بر بازگشت مجدد به زندان سنجیده شود.


خروج
دانلود دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه اول سال 1398
سامانه ثبت نام متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی
سامانه وب کنفرانس اداره کل فارس
آگهی عمومی ارزیابی بهره بردار(مرکز تربیت مربی کرج)
نماهنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس
اطلاعیه مصاحبه دوره راهبری قطار شهری(شماره 3)
نشاني اداره کل
شيراز بلوار سيبويه روبروي درمانگاه قلب الزهرا
صندوق پستي 68356-71389
دفتر مديرکل 37385134
حراست 37384461
اداره آموزش پژوهش 37360078
آزمون 37365702
آموزشگاه آزاد 37390845
روابط عمومي 37390855
تلفنخانه -37382117-37381331
نمابر 37399994
دفتر رسيدگي به شکايات 37360080
پست الکترونيک fars@irantvto.ir
ملاقات عمومي با مديرکل روزهاي يکشنبه12-8
image5
©h
اطلاعات دوره هاي آموزشي مراکز دولتي و آزاد

خريد و پيگيري کارت اعتباري آموزش و آزمون

ثبت نام الکترونيکي در دوره آموزشي

سامانه مهارت آموزي الکترونيکي

دفترچه راهنماي دوره آموزشي مراکز دولتي و آزاد

برنامه زمانبندي آزمون عملي

بانک اطلاعاتي آموزش فني و حرفه اي

سامانه دريافت فيش حقوقي

سامانه آزمون تفاهمنامه صنعت ساختمان

سامانه انتقاد وشکايات

سامانه نظام پذيرش پيشنهادات

راهنماي دوره هاي آموزشي

فرايند ثبت نام در دوره آموزشي

فرايند معرفي به آزمون

فرايند بت نام آزمونهاي ادواري

فرايند ارسال و پيگيري شکايات

فرايند ارسال و پيگيري پيشنهادات

فرايند اخذ و تمديد پروانه تاسيس آموزشگاه
بازديدکنندگان اين صفحه:1797576 | بازديدکنندگان امروز:1046 | کل بازديدکنندگان:3464542 | بازديدکنندگان آنلاين:14 | زمان بارگزاري صفحه:0.5830
| تاريخ آخرين بروز رساني: چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨