" ( قیمت و اهمیت کار،به نتایج آن است (حضرت محمد ص "

سه شنبه ٠١ آبان ١٣٩٧ سال حمایت از کالای ایرانی English صفحه اصلي | تماس با ما | منشور اخلاقی -
به نظرشما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

خیلی زیاد
زیاد
تاثیری ندارد

جستجوي پيشرفته جستجو در وب
اخبار
 • گفتمان مهارت آموزی باید به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود
  دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز گفت: لازم است تا گفتمان مهارت آموزی به عنوان ابزاری در جهت کاهش نرخ بیکاری به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود.

 • هدف غایی از مهارت آموزی به سربازان ایجاد زمینه اشتغال و کار آفرینی است
  سردار مهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح کشور گفت: ما از ارائه آموزش های مهارتی به سربازان به دنبال یک هدف غایی هستیم که آن اشتغال و مهمتر از آن کار آفرینی می باشد.

 • کارآفرینی با مهارت‌آموزی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای محقق می‌شود
  استاندار فارس گفت: راه‌اندازی مراکز آموزش‌های مهارتی در جوار مراکز بزرگ علمی فارس ضروری است البته باید زیرساخت آن فراهم شود.

 • راه اندازی اولین مرکز مجازی سازی آموزشهای مهارتی کشور در استان فارس
  در حاشیه سفر محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات به شیراز، دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با حضور در محل استانداری و در نشست نخبگان و فعالان حوزه فناوری به ایراد سخنرانی پرداخته و ضمن ارائه عملکرد این اداره کل در حوزه فناوری اطلاعات و معرفی ظرفیت های استان در حوزه آی تی و آی سی تی، در خواست راه اندازی اولین مرکز مجازی سازی آموزش های مهارتی کشور در شیراز را مطرح نمود.

 • تفاهم نامه طرح تجاری سازی و آموزشی سامانه قفل مرکزی خودرو توسط دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس
  با حضور استاندار فارس در آئین رو نمایی از نخستین رویداد فناورانه استان، از دو طرح تولید بومی پهپاد نانو کامپوزیت و سامانه قفل مرکزی خودرو با فناوری رمز نگاری، رو نمایی و تفاهم نامه طرح تجاری سازی و آموزشی سامانه قفل مرکزی خودرو توسط دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و مدیران ارشد دو دستگاه دیگر در حضور استاندار فارس امضاء شد.

 • تاثیر آموزش های مراکز فنی و حرفه ای باید در بازار کار ملموس باشد
  استاندار فارس گفت: در ارزیابی فعالیت های مراکز آموزش فنی و حرفه ای نباید تنها کمیت ملاک قرار گیرد بلکه باید دقت کرد که تاثیر آموزش های این مراکز در بازار کار، حوزه صنعت و صنوف مختلف ملموس باشد.

 • مدل مدیریت آموزشهای مهارتی در حال تغییر است
  دکتر سلیمان پاک سرشت در جلسه شورای اداری آموزش فنی و حرفه ای فارس گفت: با شناخت فضای کسب و کار در جامعه و توسعه آموزش های کار آفرینی بایستی آموزش های مهارتی را به سمت اشتغال زایی سوق دهیم.

 • مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان؛ دستگاه شایسته تقدیر در توسعه و ترویج فرهنگ نماز
  در سومین همایش استانی نماز با حضور نمایندگانی از تمامی دستگاه های اجرایی استان، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس به عنوان دستگاه شایسته تقدیر ویژه در بسط و گسترش فرهنگ نماز معرفی شد. به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس، در این مراسم که با حضور رضایی، نماینده رییس جمهور در امر نماز، تبادار، استاندار فارس،رضوی اردکانی، امام جمعه موقت شیراز و جمعی از مسئولان برگزار شد، دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس لوح تقدیر مجموعه را از دستان استاندار فارس دریافت کرد.مهارت‌آموزی و انصراف از مهاجرت در روستاها/ آموزش اشتغال‌زا در زندان‌های فارس

ه گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، برخورداری از مهارت کاری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ارتکاب به جرم و حتی مهاجرت از روستاها به شهرها اهمیت ویژه‌ای دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس با تاکید بر اهمیت حرفه‌آموزی در زندان‌ها به خبرنگار فارس می‌گوید: پر کردن اوقات فراغت زندانیان با ارائه آموزش‌هایی که بتواند پس از آزادی زمینه اشتغال را برای آنها فراهم کند از اهمیت بسزایی برخوردار است.

حشمت کوشکی ادامه می‌دهد: بر این اساس در سال جاری در 43 رشته به 2 هزار و 870 نفر در زندان‌های فارس آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه شده است.

وی اضافه می‌کند: بر اساس تفاهم نامه‌ای که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با ستاد مبارزه با مواد مخدر دارد نیز شاهد بهبود معتادان آموزش دیده در زندان‌های استان بوده‌ایم.

بیکاری و ارتکاب جرم

کوشکی یکی از علل ارتکاب جرم را بیکاری می‌داند و بیان می‌کند: کسب مهارت و ارائه آموزش‌های مهارتی سهم بسزایی در کاهش جرایم اجتماعی دارد.

وی می‌افزاید: با ارائه آموزش‌های مهارتی که از قابلیت کارآفرینی و اشتغال برخوردار هستند می‌توان از آمار افرادی که راهی زندان می‌شوند نیز کاست زیرا امارها نشان می‌دهد شمار فراوانی از افرادی که اکنون در زندان‌ها هستند از مهارت کاری مناسب برخوردار نیستند.

مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای فارس معتقد است: اگر در پی توسعه یافتن هستیم باید ارایه آموزش مهارت محور را از سنین کم به افراد جامعه در پیش بگیریم.

وی با ابراز رضایت از راه‌اندازی نخستین مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه‌ای در زندان های کشور می‌گوید: سال گذشته ۸۰ حرفه آموزشی در زندان عادل آباد شیراز راه‌اندازی شد و در تمام شهرستان‌های فارس که دارای زندان هستند نیز دوره های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای زندانیان برگزار می‌شود.
کوشکی اعلام می‌کند: تا کنون 304 هزار نفر ساعت ارائه آموزش در زندان‌ها داشته‌ایم که حدود 10 هزار نفر ساعت بیش از تعهداتی است که از ابتدا بر عهده گرفتیم.

وی از مسوولان زندان‌ها تقاضا می‌کند: پیشنهاد می‌کنیم تا با انجام یک تحقیق موثر در زندان‌های استان تاثیر ارایه این آموزش‌ها نیز در جلوگیری از ارتکاب جرم انجام شود و رشته‌های کاربردی‌تر که به اشتغال موثرتری منجر شده‌اند نیز شناسایی و اعلام شوند.

انصراف از مهاجرت

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس با اشاره به اثربخشی ارائه آموزش‌های مهارتی در استان اظهار می‌کند: ایجاد اشتغال با ارائه این آموزش‌ها موجب شده است تا از میزان مهاجرت به شهرها کاسته شود و حتی بسیاری از روستاییان با انصراف از مهاجرت به زادگاه خود بازگردند.
کوشکی ادامه می‌دهد: بر اساس بررسی‌های انجام شده برگزاری کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در شهرستانی همچون خرامه باعث شده است تا حدود 40 درصد از اهالی این شهرستان به خانه‌های خود برگردند.

وی با ذکر نمونه‌های موثری از این دوره‌ها عنوان می‌کند: پرورش قارچ، گلیم و فرش بافی، زنبورداری و ... از کاربردی‌ترین رشته‌هایی است که امکان اشتغال موثر روستاییان را در محل زندگی خود فراهم می‌کند.


خروج
دانلود دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم سال 1397
آگهی جذب سرباز مربی و سرباز کارشناس
مشخصات تین کلاینت
سامانه وب کنفرانس اداره کل فارس
آگهی عمومی ارزیابی بهره بردار(مرکز تربیت مربی کرج)
نماهنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس
نشاني اداره کل
شيراز بلوار سيبويه روبروي درمانگاه قلب الزهرا
صندوق پستي 68356-71389
دفتر مديرکل 37385134
حراست 37384461
اداره آموزش پژوهش 37360078
آزمون 37365702
آموزشگاه آزاد 37390845
روابط عمومي 37390855
تلفنخانه -37382117-37381331
نمابر 37399994
تلفن گويا 167
پست الکترونيک fars@irantvto.ir
ملاقات عمومي با مديرکل روزهاي يکشنبه12-8
image1 image2 image3 image5
اطلاعات دوره هاي آموزشي مراکز دولتي و آزاد

خريد و پيگيري کارت اعتباري آموزش و آزمون

ثبت نام الکترونيکي در دوره آموزشي

سامانه مهارت آموزي الکترونيکي

دفترچه راهنماي دوره آموزشي مراکز دولتي و آزاد

برنامه زمانبندی آزمون عملی

بانک اطلاعاتي آموزش فني و حرفه اي

سامانه دريافت فيش حقوقي

سامانه آزمون تفاهمنامه صنعت ساختمان

سامانه انتقاد وشکایات

سامانه نظام پذيرش پيشنهادات

راهنماي دوره هاي آموزشي

فرایند ثبت نام در دوره آموزشی

فرایند معرفی به آزمون

فرایند بت نام آزمونهای ادواری

فرایند ارسال و پیگیری شکایات

فرایند ارسال و پیگیری پیشنهادات

فرایند اخذ و تمدید پروانه تاسیس آموزشگاه
بازديدکنندگان اين صفحه:1659324 | بازديدکنندگان امروز:1940 | کل بازديدکنندگان:3195928 | بازديدکنندگان آنلاين:17 | زمان بارگزاري صفحه:0.3970
| تاریخ آخرین بروز رسانی:سه شنبه ٠١ آبان ١٣٩٧