سال 1398 رونق تولید

چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨ خانه
به نظرشما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

خیلی زیاد
زیاد
تاثیری ندارد

جستجوي پيشرفته جستجو در وب
اخبار
 • با نیاز سنجی آموزشی، دوره های آموزشی را اثر بخش تر کنیم
  معاون استاندار فارس در دومین جلسه شورای مهارت استان با تاکید بر اهمیت مهارت آموزی در جامعه کنونی گفت: انجام نیاز سنجی آموزشی در سطح دانشگاهها، صنایع و دستگاههای اجرایی باعث اثر بخش تر شدن آموزش های فنی و حرفه ای می شود.

 • اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه کنونی بر کسی پوشیده نیست
  نخستین جلسه شورای مهارت استانی در فارس براساس دستور العمل ابلاغی از سوی وزیر کشور، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، معاون ریاست جمهور، رئیس سازمان برنامه بودجه و معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری با هدف ارتقاء سطح مهارتی منابع انسانی مورد نیاز طرح های توسعه استان و افزایش بهره وری نیروی کار، تشکیل گردید .

 • گفتمان مهارت آموزی باید به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود
  دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز گفت: لازم است تا گفتمان مهارت آموزی به عنوان ابزاری در جهت کاهش نرخ بیکاری به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود.

 • دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با رییس مجمع نمایندگان استان فارس
  حشمت کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس روز گذشته با دکتر علوی، رییس مجمع نمایندگان مجلس استان فارس دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس در این دیدار که در محل دفتر مدیر کل استان برگزار شد مطالب و مباحث مختلف مهارتی مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.مهارت‌آموزی و انصراف از مهاجرت در روستاها/ آموزش اشتغال‌زا در زندان‌های فارس

ه گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، برخورداری از مهارت کاری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ارتکاب به جرم و حتی مهاجرت از روستاها به شهرها اهمیت ویژه‌ای دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس با تاکید بر اهمیت حرفه‌آموزی در زندان‌ها به خبرنگار فارس می‌گوید: پر کردن اوقات فراغت زندانیان با ارائه آموزش‌هایی که بتواند پس از آزادی زمینه اشتغال را برای آنها فراهم کند از اهمیت بسزایی برخوردار است.

حشمت کوشکی ادامه می‌دهد: بر این اساس در سال جاری در 43 رشته به 2 هزار و 870 نفر در زندان‌های فارس آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه شده است.

وی اضافه می‌کند: بر اساس تفاهم نامه‌ای که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با ستاد مبارزه با مواد مخدر دارد نیز شاهد بهبود معتادان آموزش دیده در زندان‌های استان بوده‌ایم.

بیکاری و ارتکاب جرم

کوشکی یکی از علل ارتکاب جرم را بیکاری می‌داند و بیان می‌کند: کسب مهارت و ارائه آموزش‌های مهارتی سهم بسزایی در کاهش جرایم اجتماعی دارد.

وی می‌افزاید: با ارائه آموزش‌های مهارتی که از قابلیت کارآفرینی و اشتغال برخوردار هستند می‌توان از آمار افرادی که راهی زندان می‌شوند نیز کاست زیرا امارها نشان می‌دهد شمار فراوانی از افرادی که اکنون در زندان‌ها هستند از مهارت کاری مناسب برخوردار نیستند.

مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای فارس معتقد است: اگر در پی توسعه یافتن هستیم باید ارایه آموزش مهارت محور را از سنین کم به افراد جامعه در پیش بگیریم.

وی با ابراز رضایت از راه‌اندازی نخستین مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه‌ای در زندان های کشور می‌گوید: سال گذشته ۸۰ حرفه آموزشی در زندان عادل آباد شیراز راه‌اندازی شد و در تمام شهرستان‌های فارس که دارای زندان هستند نیز دوره های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای زندانیان برگزار می‌شود.
کوشکی اعلام می‌کند: تا کنون 304 هزار نفر ساعت ارائه آموزش در زندان‌ها داشته‌ایم که حدود 10 هزار نفر ساعت بیش از تعهداتی است که از ابتدا بر عهده گرفتیم.

وی از مسوولان زندان‌ها تقاضا می‌کند: پیشنهاد می‌کنیم تا با انجام یک تحقیق موثر در زندان‌های استان تاثیر ارایه این آموزش‌ها نیز در جلوگیری از ارتکاب جرم انجام شود و رشته‌های کاربردی‌تر که به اشتغال موثرتری منجر شده‌اند نیز شناسایی و اعلام شوند.

انصراف از مهاجرت

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس با اشاره به اثربخشی ارائه آموزش‌های مهارتی در استان اظهار می‌کند: ایجاد اشتغال با ارائه این آموزش‌ها موجب شده است تا از میزان مهاجرت به شهرها کاسته شود و حتی بسیاری از روستاییان با انصراف از مهاجرت به زادگاه خود بازگردند.
کوشکی ادامه می‌دهد: بر اساس بررسی‌های انجام شده برگزاری کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در شهرستانی همچون خرامه باعث شده است تا حدود 40 درصد از اهالی این شهرستان به خانه‌های خود برگردند.

وی با ذکر نمونه‌های موثری از این دوره‌ها عنوان می‌کند: پرورش قارچ، گلیم و فرش بافی، زنبورداری و ... از کاربردی‌ترین رشته‌هایی است که امکان اشتغال موثر روستاییان را در محل زندگی خود فراهم می‌کند.


خروج
دانلود دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه اول سال 1398
سامانه ثبت نام متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی
سامانه وب کنفرانس اداره کل فارس
آگهی عمومی ارزیابی بهره بردار(مرکز تربیت مربی کرج)
نماهنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس
اطلاعیه مصاحبه دوره راهبری قطار شهری(شماره 3)
نشاني اداره کل
شيراز بلوار سيبويه روبروي درمانگاه قلب الزهرا
صندوق پستي 68356-71389
دفتر مديرکل 37385134
حراست 37384461
اداره آموزش پژوهش 37360078
آزمون 37365702
آموزشگاه آزاد 37390845
روابط عمومي 37390855
تلفنخانه -37382117-37381331
نمابر 37399994
دفتر رسيدگي به شکايات 37360080
پست الکترونيک fars@irantvto.ir
ملاقات عمومي با مديرکل روزهاي يکشنبه12-8
image5
©h
اطلاعات دوره هاي آموزشي مراکز دولتي و آزاد

خريد و پيگيري کارت اعتباري آموزش و آزمون

ثبت نام الکترونيکي در دوره آموزشي

سامانه مهارت آموزي الکترونيکي

دفترچه راهنماي دوره آموزشي مراکز دولتي و آزاد

برنامه زمانبندي آزمون عملي

بانک اطلاعاتي آموزش فني و حرفه اي

سامانه دريافت فيش حقوقي

سامانه آزمون تفاهمنامه صنعت ساختمان

سامانه انتقاد وشکايات

سامانه نظام پذيرش پيشنهادات

راهنماي دوره هاي آموزشي

فرايند ثبت نام در دوره آموزشي

فرايند معرفي به آزمون

فرايند بت نام آزمونهاي ادواري

فرايند ارسال و پيگيري شکايات

فرايند ارسال و پيگيري پيشنهادات

فرايند اخذ و تمديد پروانه تاسيس آموزشگاه
بازديدکنندگان اين صفحه:1797562 | بازديدکنندگان امروز:1024 | کل بازديدکنندگان:3464520 | بازديدکنندگان آنلاين:15 | زمان بارگزاري صفحه:0.5080
| تاريخ آخرين بروز رساني: چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨