" ( قیمت و اهمیت کار،به نتایج آن است (حضرت محمد ص "

چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ سال حمایت از کالای ایرانی English صفحه اصلي | تماس با ما | منشور اخلاقی -
به نظرشما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

خیلی زیاد
زیاد
تاثیری ندارد

جستجوي پيشرفته جستجو در وب
اخبار
 • بازدید وزیر آموزش و پرورش از مجتمع آموزشی امیر کبیر
  سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش با همراهی دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس، دکتر نجفی، مدیر کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان از مجتمع آموزشی امیر کبیر شیراز بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای وزیر آموزش و پرورش پس از بازدید از کارگاههای آموزشی پیشرفته و بروز و بخش های مختلف آموزشگاه آزاد امیر کبیر، مهندس پروش موسس و مدیر این مجمتع آموزشی را تحسین کرد.

 • سفر معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به استان آذربایجان شرقی
  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در هجدهمین سفر استانی به استان آذربایجان شرقی سفر کرد تا برنامه های آموزش مهارتی و گسترش ایده گفتگوی ملی مهارت را از نزدیک پیگیری نماید.

 • گفتمان مهارت آموزی باید به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود
  دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز گفت: لازم است تا گفتمان مهارت آموزی به عنوان ابزاری در جهت کاهش نرخ بیکاری به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود.

 • هدف غایی از مهارت آموزی به سربازان ایجاد زمینه اشتغال و کار آفرینی است
  سردار مهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح کشور گفت: ما از ارائه آموزش های مهارتی به سربازان به دنبال یک هدف غایی هستیم که آن اشتغال و مهمتر از آن کار آفرینی می باشد.

 • کارآفرینی با مهارت‌آموزی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای محقق می‌شود
  استاندار فارس گفت: راه‌اندازی مراکز آموزش‌های مهارتی در جوار مراکز بزرگ علمی فارس ضروری است البته باید زیرساخت آن فراهم شود.

 • راه اندازی اولین مرکز مجازی سازی آموزشهای مهارتی کشور در استان فارس
  در حاشیه سفر محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات به شیراز، دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با حضور در محل استانداری و در نشست نخبگان و فعالان حوزه فناوری به ایراد سخنرانی پرداخته و ضمن ارائه عملکرد این اداره کل در حوزه فناوری اطلاعات و معرفی ظرفیت های استان در حوزه آی تی و آی سی تی، در خواست راه اندازی اولین مرکز مجازی سازی آموزش های مهارتی کشور در شیراز را مطرح نمود.

 • تفاهم نامه طرح تجاری سازی و آموزشی سامانه قفل مرکزی خودرو توسط دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس
  با حضور استاندار فارس در آئین رو نمایی از نخستین رویداد فناورانه استان، از دو طرح تولید بومی پهپاد نانو کامپوزیت و سامانه قفل مرکزی خودرو با فناوری رمز نگاری، رو نمایی و تفاهم نامه طرح تجاری سازی و آموزشی سامانه قفل مرکزی خودرو توسط دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و مدیران ارشد دو دستگاه دیگر در حضور استاندار فارس امضاء شد.

 • تاثیر آموزش های مراکز فنی و حرفه ای باید در بازار کار ملموس باشد
  استاندار فارس گفت: در ارزیابی فعالیت های مراکز آموزش فنی و حرفه ای نباید تنها کمیت ملاک قرار گیرد بلکه باید دقت کرد که تاثیر آموزش های این مراکز در بازار کار، حوزه صنعت و صنوف مختلف ملموس باشد.موضوع اشتغال در حال حاضر گرفتار فقر مهارتی است

جلسه شورای مهارت شهرستان فسا با حضور دكترکوشکی، مدیر کل آموزش فنی حرفه ای فارس، سلیمان کرمی، معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا، مهندس ایزدی معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل و اعضای شورای اداری شهرستان فسا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس سلیمان کرمی، فرماندار فسا در ابتدای این جلسه گفت: موضوع اشتغال در حال حاضر گرفتار فقر مهارتی می باشد و برای رفع این معضل نیاز به فرهنگ سازی گسترده در میان اقشار مختلف جامعه است و به خصوص قشر جوان است.
وی اظهار کرد: حرکت چرخ های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مستلزم آموزش صحیح و مبتنی بر خلاقیت و نوآوری است که البته در جامعه کنونی ما و در نسل جوان، عنصر خلاقیت و فعالیت های نوین از جایگاه خاصی برخوردار است.
وی خاطر نشان کرد: آموزش های مهارتی نياز روز جامعه و حلقه مفقوده ميان مراكز فنی و حرفه ای، دانشگاها و صنعت است و ظرف مدت یک و نیم سال اخیر ، تحولات مناسبی در زمینه رفع موانع تولید و ایجاد انگیزه و شرایط مطلوب جهت حضور سرمایه گذار در سطح شهرستان به وقوع پیوسته است که با تحقق این امر جای امیدواری است که به آمار قابل قبولي در ایجاد اشتغال در سال جاری دست پیدا کنیم. معاون استاندار فارس در پایان گفت: در تدوين سند مهارتی بايد نيازسنجی ها مبنای تقاضای بازار بوده، رشته های جديد شناسايی شوند و در روستاها هم آموزش كارآفرينی مبتنی بر نياز منطقه در دستور كار قرار گيرد.
در ادامه دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس هدف از برگزاری جلسات شورای مهارت در شهرستان های استان فارس را ترویج و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای، استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های خاص هر شهرستان، نیاز سنجی آموزشی و همچنین هم افزایی دستگاههای اجرایی و آموزشی شهرستان ها در جهت کمک به رفع معضل بیکاری برشمرد و اظهار کرد: جلسه شورای مهارت تا کنون در بیست و هشت شهرستان استان فارس برگزار شده و در برخی از شهرستان ها از جمله فسا بیش از یک بار صورت پذیرفته است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای فارس ضمن تشریح نرخ بیکاری در استان و شهرستان برای برون رفت از مشکلات موجود، تقویت آموزش های مهارتی بازار محور و جایگزینی تقاضا محوری به جای عرضه محوری و پرهیز از جزیره ای عمل کردن دستگاه ها، تقویت بنیه مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها و ارتقاء سطوح مهارتی شاغلین را از استراتژی های مهم اداره کل برشمرد. وی تقویت شورای مهارت و اشتغال شهرستانی را فرصتی سازنده و اثر گذار در سرنوشت اشتغال شهرستان دانست.
این مقام مسئول در نهایت تاکید کرد: قطعا جوانان دارای مهارت در جامعه امروز بیکار نمی مانند و بیکاری پدیده ای است که ارتباطی تنگاتنگ با سطح مهارت فرد دارد.
در ادامه سایر اعضای حاضر در جلسه نیز به بیان دیدگاهها، نظرات و راهکار های خود در حوزه مهارت آموزی و اشتغال پرداختند.


خروج
سامانه ثبت نام متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی
دانلود دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم سال 1397
آگهی جذب سرباز مربی و سرباز کارشناس
مشخصات تین کلاینت
سامانه وب کنفرانس اداره کل فارس
آگهی عمومی ارزیابی بهره بردار(مرکز تربیت مربی کرج)
نشاني اداره کل
شيراز بلوار سيبويه روبروي درمانگاه قلب الزهرا
صندوق پستي 68356-71389
دفتر مديرکل 37385134
حراست 37384461
اداره آموزش پژوهش 37360078
آزمون 37365702
آموزشگاه آزاد 37390845
روابط عمومي 37390855
تلفنخانه -37382117-37381331
نمابر 37399994
دفتر رسیدگی به شکایات 37360080
پست الکترونيک fars@irantvto.ir
ملاقات عمومي با مديرکل روزهاي يکشنبه12-8
image1 image2 image3 image5
اطلاعات دوره هاي آموزشي مراکز دولتي و آزاد

خريد و پيگيري کارت اعتباري آموزش و آزمون

ثبت نام الکترونيکي در دوره آموزشي

سامانه مهارت آموزي الکترونيکي

دفترچه راهنماي دوره آموزشي مراکز دولتي و آزاد

برنامه زمانبندی آزمون عملی

بانک اطلاعاتي آموزش فني و حرفه اي

سامانه دريافت فيش حقوقي

سامانه آزمون تفاهمنامه صنعت ساختمان

سامانه انتقاد وشکایات

سامانه نظام پذيرش پيشنهادات

راهنماي دوره هاي آموزشي

فرایند ثبت نام در دوره آموزشی

فرایند معرفی به آزمون

فرایند بت نام آزمونهای ادواری

فرایند ارسال و پیگیری شکایات

فرایند ارسال و پیگیری پیشنهادات

فرایند اخذ و تمدید پروانه تاسیس آموزشگاه
بازديدکنندگان اين صفحه:1692333 | بازديدکنندگان امروز:83 | کل بازديدکنندگان:3259636 | بازديدکنندگان آنلاين:11 | زمان بارگزاري صفحه:0.5139
| تاریخ آخرین بروز رسانی:چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧