سال 1398 رونق تولید

چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨ خانه
به نظرشما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

خیلی زیاد
زیاد
تاثیری ندارد

جستجوي پيشرفته جستجو در وب
اخبار
 • با نیاز سنجی آموزشی، دوره های آموزشی را اثر بخش تر کنیم
  معاون استاندار فارس در دومین جلسه شورای مهارت استان با تاکید بر اهمیت مهارت آموزی در جامعه کنونی گفت: انجام نیاز سنجی آموزشی در سطح دانشگاهها، صنایع و دستگاههای اجرایی باعث اثر بخش تر شدن آموزش های فنی و حرفه ای می شود.

 • اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه کنونی بر کسی پوشیده نیست
  نخستین جلسه شورای مهارت استانی در فارس براساس دستور العمل ابلاغی از سوی وزیر کشور، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، معاون ریاست جمهور، رئیس سازمان برنامه بودجه و معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری با هدف ارتقاء سطح مهارتی منابع انسانی مورد نیاز طرح های توسعه استان و افزایش بهره وری نیروی کار، تشکیل گردید .

 • گفتمان مهارت آموزی باید به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود
  دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز گفت: لازم است تا گفتمان مهارت آموزی به عنوان ابزاری در جهت کاهش نرخ بیکاری به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود.

 • دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با رییس مجمع نمایندگان استان فارس
  حشمت کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس روز گذشته با دکتر علوی، رییس مجمع نمایندگان مجلس استان فارس دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس در این دیدار که در محل دفتر مدیر کل استان برگزار شد مطالب و مباحث مختلف مهارتی مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.موضوع اشتغال در حال حاضر گرفتار فقر مهارتی است

جلسه شورای مهارت شهرستان فسا با حضور دكترکوشکی، مدیر کل آموزش فنی حرفه ای فارس، سلیمان کرمی، معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا، مهندس ایزدی معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل و اعضای شورای اداری شهرستان فسا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس سلیمان کرمی، فرماندار فسا در ابتدای این جلسه گفت: موضوع اشتغال در حال حاضر گرفتار فقر مهارتی می باشد و برای رفع این معضل نیاز به فرهنگ سازی گسترده در میان اقشار مختلف جامعه است و به خصوص قشر جوان است.
وی اظهار کرد: حرکت چرخ های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مستلزم آموزش صحیح و مبتنی بر خلاقیت و نوآوری است که البته در جامعه کنونی ما و در نسل جوان، عنصر خلاقیت و فعالیت های نوین از جایگاه خاصی برخوردار است.
وی خاطر نشان کرد: آموزش های مهارتی نياز روز جامعه و حلقه مفقوده ميان مراكز فنی و حرفه ای، دانشگاها و صنعت است و ظرف مدت یک و نیم سال اخیر ، تحولات مناسبی در زمینه رفع موانع تولید و ایجاد انگیزه و شرایط مطلوب جهت حضور سرمایه گذار در سطح شهرستان به وقوع پیوسته است که با تحقق این امر جای امیدواری است که به آمار قابل قبولي در ایجاد اشتغال در سال جاری دست پیدا کنیم. معاون استاندار فارس در پایان گفت: در تدوين سند مهارتی بايد نيازسنجی ها مبنای تقاضای بازار بوده، رشته های جديد شناسايی شوند و در روستاها هم آموزش كارآفرينی مبتنی بر نياز منطقه در دستور كار قرار گيرد.
در ادامه دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس هدف از برگزاری جلسات شورای مهارت در شهرستان های استان فارس را ترویج و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای، استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های خاص هر شهرستان، نیاز سنجی آموزشی و همچنین هم افزایی دستگاههای اجرایی و آموزشی شهرستان ها در جهت کمک به رفع معضل بیکاری برشمرد و اظهار کرد: جلسه شورای مهارت تا کنون در بیست و هشت شهرستان استان فارس برگزار شده و در برخی از شهرستان ها از جمله فسا بیش از یک بار صورت پذیرفته است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای فارس ضمن تشریح نرخ بیکاری در استان و شهرستان برای برون رفت از مشکلات موجود، تقویت آموزش های مهارتی بازار محور و جایگزینی تقاضا محوری به جای عرضه محوری و پرهیز از جزیره ای عمل کردن دستگاه ها، تقویت بنیه مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها و ارتقاء سطوح مهارتی شاغلین را از استراتژی های مهم اداره کل برشمرد. وی تقویت شورای مهارت و اشتغال شهرستانی را فرصتی سازنده و اثر گذار در سرنوشت اشتغال شهرستان دانست.
این مقام مسئول در نهایت تاکید کرد: قطعا جوانان دارای مهارت در جامعه امروز بیکار نمی مانند و بیکاری پدیده ای است که ارتباطی تنگاتنگ با سطح مهارت فرد دارد.
در ادامه سایر اعضای حاضر در جلسه نیز به بیان دیدگاهها، نظرات و راهکار های خود در حوزه مهارت آموزی و اشتغال پرداختند.


خروج
دانلود دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه اول سال 1398
سامانه ثبت نام متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی
سامانه وب کنفرانس اداره کل فارس
آگهی عمومی ارزیابی بهره بردار(مرکز تربیت مربی کرج)
نماهنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس
اطلاعیه مصاحبه دوره راهبری قطار شهری(شماره 3)
نشاني اداره کل
شيراز بلوار سيبويه روبروي درمانگاه قلب الزهرا
صندوق پستي 68356-71389
دفتر مديرکل 37385134
حراست 37384461
اداره آموزش پژوهش 37360078
آزمون 37365702
آموزشگاه آزاد 37390845
روابط عمومي 37390855
تلفنخانه -37382117-37381331
نمابر 37399994
دفتر رسيدگي به شکايات 37360080
پست الکترونيک fars@irantvto.ir
ملاقات عمومي با مديرکل روزهاي يکشنبه12-8
image5
©h
اطلاعات دوره هاي آموزشي مراکز دولتي و آزاد

خريد و پيگيري کارت اعتباري آموزش و آزمون

ثبت نام الکترونيکي در دوره آموزشي

سامانه مهارت آموزي الکترونيکي

دفترچه راهنماي دوره آموزشي مراکز دولتي و آزاد

برنامه زمانبندي آزمون عملي

بانک اطلاعاتي آموزش فني و حرفه اي

سامانه دريافت فيش حقوقي

سامانه آزمون تفاهمنامه صنعت ساختمان

سامانه انتقاد وشکايات

سامانه نظام پذيرش پيشنهادات

راهنماي دوره هاي آموزشي

فرايند ثبت نام در دوره آموزشي

فرايند معرفي به آزمون

فرايند بت نام آزمونهاي ادواري

فرايند ارسال و پيگيري شکايات

فرايند ارسال و پيگيري پيشنهادات

فرايند اخذ و تمديد پروانه تاسيس آموزشگاه
بازديدکنندگان اين صفحه:1797552 | بازديدکنندگان امروز:1009 | کل بازديدکنندگان:3464505 | بازديدکنندگان آنلاين:15 | زمان بارگزاري صفحه:0.5060
| تاريخ آخرين بروز رساني: چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨