سال حمایت از کالای ایرانی

شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧ درباره ما خانه
به نظرشما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

خیلی زیاد
زیاد
تاثیری ندارد

جستجوي پيشرفته جستجو در وب
اخبار
 • چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گرامی باد
  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گرامی باد

 • چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گرامی باد
  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گرامی باد

 • اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه کنونی بر کسی پوشیده نیست
  نخستین جلسه شورای مهارت استانی در فارس براساس دستور العمل ابلاغی از سوی وزیر کشور، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، معاون ریاست جمهور، رئیس سازمان برنامه بودجه و معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری با هدف ارتقاء سطح مهارتی منابع انسانی مورد نیاز طرح های توسعه استان و افزایش بهره وری نیروی کار، تشکیل گردید .

 • سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با همکاری شرکت سامسونگ برگزار می کند: چهارمین المپیاد تکنسین‎های برتر ایران
  سازمان آموزش فني وحرفه اي كشور چهارمين المپياد تكنسين هاي برتر ایران را با همكاري شركت سامسونگ اسفند ماه سال جاری برگزار مي كند.

 • بازدید وزیر آموزش و پرورش از مجتمع آموزشی امیر کبیر
  سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش با همراهی دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس، دکتر نجفی، مدیر کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان از مجتمع آموزشی امیر کبیر شیراز بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای وزیر آموزش و پرورش پس از بازدید از کارگاههای آموزشی پیشرفته و بروز و بخش های مختلف آموزشگاه آزاد امیر کبیر، مهندس پروش موسس و مدیر این مجمتع آموزشی را تحسین کرد.

 • سفر معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به استان آذربایجان شرقی
  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در هجدهمین سفر استانی به استان آذربایجان شرقی سفر کرد تا برنامه های آموزش مهارتی و گسترش ایده گفتگوی ملی مهارت را از نزدیک پیگیری نماید.

 • گفتمان مهارت آموزی باید به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود
  دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز گفت: لازم است تا گفتمان مهارت آموزی به عنوان ابزاری در جهت کاهش نرخ بیکاری به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود.

 • هدف غایی از مهارت آموزی به سربازان ایجاد زمینه اشتغال و کار آفرینی است
  سردار مهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح کشور گفت: ما از ارائه آموزش های مهارتی به سربازان به دنبال یک هدف غایی هستیم که آن اشتغال و مهمتر از آن کار آفرینی می باشد.در چهل سال گذشته آموزش های مهارتی رشدی چند برابری را تجربه کرده است

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با حضور در برنامه زنده تلویزیونی نگاه روز به تشریح دستاوردهای آموزش فنی و حرفه ای در چهل سال گذشته پرداخت.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس دکتر کوشکی با بیان اینکه در طول چهل سال گذشته تعداد مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای از عدد 1 به 50 مرکز و تعداد آموزشگاه های آزاد از عدد 38 به 900 آموزشگاه افزایش یافته است گفت: این اداره کل در بحث توسعه خدمات آموزشی ارائه شده به مردم و همچنین گستردگی خدمات ارائه شده در سطح استان جزء دستگاههای برتر در زمینه عدالت آموزشی می باشد.
وی بیان داشت: امروزه آموزشهای مهارتی در بخشهای مختلف جامعه از جمله پادگان ها، زندان ها، دانشگاه ها، صنایع و صنوف، کارخانجات،مناطق روستایی و عشایری، کمپ ها و مناطق کمتر توسعه یافته و محروم به جویندگان مهارت ارائه می شود در حالی که در سال 57 فقط در قالب یک مرکز آموزش فنی و حرفه ای این امر صورت می پذیرفته است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با بیان اینکه مجموع عملکرد آموزشی این اداره کل در سال جاری به رقم 20 میلیون و 108 هزار نفر ساعت رسیده است گفت: پیش از پیروزی انقلاب یک مرکز دولتی و 28 آموزشگاه آزاد در مجموع در حدود 550 هزار نفر ساعت و آن هم به صورت محدود آموزش می داده اند. دکتر کوشکی اجرای راهبرد تقاضا محوری به جای عرضه محوری را نیز یکی از سیاست های مهم آن اداره کل برشمرد و انعقاد تفاهمنامه های مختلف با دستگاههای اجرایی و همچنین اجرای طرح های فارس مهارت و آموزش از سنین پایه را از طرح های جدید این اداره کل برشمرد.
این مقام مسئول توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را نیز یکی دیگر از راهبرد های آموزش فنی و حرفه ای فارس دانست و خاطر نشان کرد: به منظور توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تا کنون 4 مرکز ارقاء شایستگی های مهارتی دانشجویان در دانشگاههای مختلف ایجاد شده است تا راه ورود جوانان پس از پایان تحصیلات به بازار کار هموار گردد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در پایان بیان داشت: با تلاش های فراوان صورت پذیرفته هم اکنون تمامی آزمون های مهارتی در سطح استان به صورت آنلاین برگزار می شود که این امر منجر به استاندارد سازی و سلامت آزمونها می گردد.


خروج
سامانه ثبت نام متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی
دانلود دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه چهارم سال 1397
سامانه وب کنفرانس اداره کل فارس
آگهی عمومی ارزیابی بهره بردار(مرکز تربیت مربی کرج)
نماهنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس
اطلاعیه مصاحبه دوره راهبری قطار شهری(شماره 3)
نشاني اداره کل
شيراز بلوار سيبويه روبروي درمانگاه قلب الزهرا
صندوق پستي 68356-71389
دفتر مديرکل 37385134
حراست 37384461
اداره آموزش پژوهش 37360078
آزمون 37365702
آموزشگاه آزاد 37390845
روابط عمومي 37390855
تلفنخانه -37382117-37381331
نمابر 37399994
دفتر رسيدگي به شکايات 37360080
پست الکترونيک fars@irantvto.ir
ملاقات عمومي با مديرکل روزهاي يکشنبه12-8
image5
اطلاعات دوره هاي آموزشي مراکز دولتي و آزاد

خريد و پيگيري کارت اعتباري آموزش و آزمون

ثبت نام الکترونيکي در دوره آموزشي

سامانه مهارت آموزي الکترونيکي

دفترچه راهنماي دوره آموزشي مراکز دولتي و آزاد

برنامه زمانبندي آزمون عملي

بانک اطلاعاتي آموزش فني و حرفه اي

سامانه دريافت فيش حقوقي

سامانه آزمون تفاهمنامه صنعت ساختمان

سامانه انتقاد وشکايات

سامانه نظام پذيرش پيشنهادات

راهنماي دوره هاي آموزشي

فرايند ثبت نام در دوره آموزشي

فرايند معرفي به آزمون

فرايند بت نام آزمونهاي ادواري

فرايند ارسال و پيگيري شکايات

فرايند ارسال و پيگيري پيشنهادات

فرايند اخذ و تمديد پروانه تاسيس آموزشگاه
بازديدکنندگان اين صفحه:1739046 | بازديدکنندگان امروز:97 | کل بازديدکنندگان:3350018 | بازديدکنندگان آنلاين:14 | زمان بارگزاري صفحه:0.5510
| تاريخ آخرين بروز رساني: شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧