سال 1398 رونق تولید

سه شنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٨ درباره ما خانه
به نظرشما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

خیلی زیاد
زیاد
تاثیری ندارد

جستجوي پيشرفته جستجو در وب
اخبار
 • پیام تبریک مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس به میمنت فرا رسیدن نوروز 1398 :
  همکاران محترم خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه ای استان فارس در بخش دولتی و خصوصی؛ زندگی همواره سرشار از دیروز ها و امروزهائی ست که سرنوشت فرداهای یک تاریخ را رقم میزنند و هرآنزمان که به پشتوانه این فرصت های تکرار ناشدنی بتوانیم افقی روشن را درپیش روی همنوعان خود ترسیم کنیم، بی تردید اثری ماندگار را در برگ های تاریخمان بر جای نهاده ایم که این همان حس متعالی و شعف انگیز انسان بودن است و همانا خدمتگزاری شما درپیشگاه پروردگار رحمان و در مسیر تعالی مردمان گرانقدر این مرزو بوم برآیندی ماندگار و ارزشمند را تا همیشه از شما بر جای خواهد گذارد (انشاء ا...).

 • ضرورت توسعه تعامل و هماهنگی ذی نفعان آموزش های مهارتی/ مزیت اصلی بخش خصوصی در آینده نیروی انسانی ماهر است
  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بر توسعه تعامل و هماهنگی ذی نفعان آموزش های مهارتی در راستای اجرای قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی تأکید کرد.

 • برنامه های آتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ارائه شد
  سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ­ای کشور، برنامه های آتی این سازمان را در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ارائه کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سلیمان پاک سرشت یکشنبه، 19 اسفند سال جاری در جلسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، علاوه بر ارائه گزارش عملکرد در سال 1397 به ارائه چشم انداز و رویکردهای تازه سازمان با توجه به شرایط عمومی کشور، مطالبات جوانان و فضای کسب و کار از این سازمان پرداخت.

 • اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه کنونی بر کسی پوشیده نیست
  نخستین جلسه شورای مهارت استانی در فارس براساس دستور العمل ابلاغی از سوی وزیر کشور، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، معاون ریاست جمهور، رئیس سازمان برنامه بودجه و معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری با هدف ارتقاء سطح مهارتی منابع انسانی مورد نیاز طرح های توسعه استان و افزایش بهره وری نیروی کار، تشکیل گردید .

 • گفتمان مهارت آموزی باید به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود
  دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز گفت: لازم است تا گفتمان مهارت آموزی به عنوان ابزاری در جهت کاهش نرخ بیکاری به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود.

 • هدف غایی از مهارت آموزی به سربازان ایجاد زمینه اشتغال و کار آفرینی است
  سردار مهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح کشور گفت: ما از ارائه آموزش های مهارتی به سربازان به دنبال یک هدف غایی هستیم که آن اشتغال و مهمتر از آن کار آفرینی می باشد.

 • راه اندازی اولین مرکز مجازی سازی آموزشهای مهارتی کشور در استان فارس
  در حاشیه سفر محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات به شیراز، دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با حضور در محل استانداری و در نشست نخبگان و فعالان حوزه فناوری به ایراد سخنرانی پرداخته و ضمن ارائه عملکرد این اداره کل در حوزه فناوری اطلاعات و معرفی ظرفیت های استان در حوزه آی تی و آی سی تی، در خواست راه اندازی اولین مرکز مجازی سازی آموزش های مهارتی کشور در شیراز را مطرح نمود.

 • تفاهم نامه طرح تجاری سازی و آموزشی سامانه قفل مرکزی خودرو توسط دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس
  با حضور استاندار فارس در آئین رو نمایی از نخستین رویداد فناورانه استان، از دو طرح تولید بومی پهپاد نانو کامپوزیت و سامانه قفل مرکزی خودرو با فناوری رمز نگاری، رو نمایی و تفاهم نامه طرح تجاری سازی و آموزشی سامانه قفل مرکزی خودرو توسط دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و مدیران ارشد دو دستگاه دیگر در حضور استاندار فارس امضاء شد.تعامل دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و اداره کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای فارس در راستای مهارت‌آموزی

در نشست مشترک شورای معاونین دانشگاه‌ فنی ‌و حرفه‌ای باهنر و اداره کل آموزش فنی‌ و حرفه‌ای فارس بر تعامل بیشتر این دو دستگاه دولتی آموزشی بر مهارت‌ آموزی و تقویت همکاری‌های دوسویه تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس، در این نشست رئیس دانشگاه فنی ‌و حرفه‌ای استان فارس اظهار داشت: اهداف و برنامه‌هایی که این دانشگاه و اداره کل آموزش فنی ‌و حرفه‌ای استان فارس دنبال می‌کنند به هم نزدیک است و باید بیش از پیش برای هم‌افزایی برنامه‌ریزی شود.
دکتر محمدجامعی با بیان اینکه مهارت‌محوری یکی از اصول مشترک دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و اداره کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای است، افزود: فعالیت فضاهای کارگاهی و آزمایشگاهی‌ موجود در دانشکده‌های دانشگاه در سراسر استان و مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای نیز به هم نزدیک است که معتقدیم باید برای تاثیرگذاری بیشتر در آموزش و تربیت افرداد توانمند از ظرفیت‌های موجود بهره برد.
وی با تاکید بر اینکه طوری باید دانش آموختگان را تربیت کنیم که با ورود به بازار کار به اشتغال پایدار برسند خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز باید آموزش‌ها با در نظرگرفتن آمایش سرزمینی صورت گیرد و بر اساس بازار کار و ظرفیت‌های موجود در آن شهرستان برنامه‌ریزی کرد.
مدیرکل آموزش فنی‌ و حرفه‌ای استان فارس نیز با قدردانی از رئیس دانشگاه در میزبانی از نشست مشترک شورای معاونین این اداره کل و دانشگاه اظهار داشت: ساماندهی آموزش‌‌ها یکی از اهداف مهم برگزاری این نشست است.
دکتر کوشکی با اشاره به اینکه امروز آموزش‌ مهارتی به عنوان یکی اصل اساسی در کشور مورد توجه دولت مردان و دانشگاهیان قرار گرفته است، افزود: تعامل دانشگاه‌هایی که آموزش همراه با مهارت را دنبال می‌کنند می‌تواند در رفع خلاهای موجود در آموزش تاثیرگذار باشد.
وی بیان کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر آموزش مهارتی بجای آموزش مدرک گرا به خوبی فرهنگ‌سازی و نهادینه شده که باید این مهم بیش از پیش تقویت شود.
مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان فارس خواستار هم‌افزایی بیشتر این اداره کل با دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای شد و گفت: در این زمینه باید نشست‌های مشترکی بین روسای شهرستانی و مدیران آموزشکده‌ها در شهرستان‌ها برگزار و بر اساس یک اصول تعریف شده امور را در آموزش پیش ببریم.
وی با بیان اینکه معتقدیم باید تمام داشته‌ها یکی شود، افزود: همچنین باید با استفاده از تمام ظرفیت اداره کل و دانشگاه، یک برنامه‌ریزی مشخص آموزش‌های تخصصی در بین دانشجویان را آغاز، تا در پی آن شاهد تربیت تکنسین‌های متخصص باشیم.
کوشکی با اشاره به اینکه آماده‌ایم در کنار خوابگاه‌های دانشجویی، آموزش‌های تخصصی را به دانشجویان ارائه دهیم، بیان کرد: در صورتی که تجهیزات و بستر لازم نیز مهیا شود، حاضریم در شهرستان‌هایی که دانشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای فعال است خدمت تخصصی خود را توسعه دهیم.
این نشست به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای باهنر شیراز برگزار شد.


خروج
سامانه ثبت نام متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی
دانلود دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه چهارم سال 1397
سامانه وب کنفرانس اداره کل فارس
آگهی عمومی ارزیابی بهره بردار(مرکز تربیت مربی کرج)
نماهنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس
اطلاعیه مصاحبه دوره راهبری قطار شهری(شماره 3)
نشاني اداره کل
شيراز بلوار سيبويه روبروي درمانگاه قلب الزهرا
صندوق پستي 68356-71389
دفتر مديرکل 37385134
حراست 37384461
اداره آموزش پژوهش 37360078
آزمون 37365702
آموزشگاه آزاد 37390845
روابط عمومي 37390855
تلفنخانه -37382117-37381331
نمابر 37399994
دفتر رسيدگي به شکايات 37360080
پست الکترونيک fars@irantvto.ir
ملاقات عمومي با مديرکل روزهاي يکشنبه12-8
image5
©h
اطلاعات دوره هاي آموزشي مراکز دولتي و آزاد

خريد و پيگيري کارت اعتباري آموزش و آزمون

ثبت نام الکترونيکي در دوره آموزشي

سامانه مهارت آموزي الکترونيکي

دفترچه راهنماي دوره آموزشي مراکز دولتي و آزاد

برنامه زمانبندي آزمون عملي

بانک اطلاعاتي آموزش فني و حرفه اي

سامانه دريافت فيش حقوقي

سامانه آزمون تفاهمنامه صنعت ساختمان

سامانه انتقاد وشکايات

سامانه نظام پذيرش پيشنهادات

راهنماي دوره هاي آموزشي

فرايند ثبت نام در دوره آموزشي

فرايند معرفي به آزمون

فرايند بت نام آزمونهاي ادواري

فرايند ارسال و پيگيري شکايات

فرايند ارسال و پيگيري پيشنهادات

فرايند اخذ و تمديد پروانه تاسيس آموزشگاه
بازديدکنندگان اين صفحه:1762136 | بازديدکنندگان امروز:723 | کل بازديدکنندگان:3394261 | بازديدکنندگان آنلاين:13 | زمان بارگزاري صفحه:0.5409
| تاريخ آخرين بروز رساني: سه شنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٨