سال 1398 رونق تولید

چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨ خانه
به نظرشما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

خیلی زیاد
زیاد
تاثیری ندارد

جستجوي پيشرفته جستجو در وب
اخبار
 • با نیاز سنجی آموزشی، دوره های آموزشی را اثر بخش تر کنیم
  معاون استاندار فارس در دومین جلسه شورای مهارت استان با تاکید بر اهمیت مهارت آموزی در جامعه کنونی گفت: انجام نیاز سنجی آموزشی در سطح دانشگاهها، صنایع و دستگاههای اجرایی باعث اثر بخش تر شدن آموزش های فنی و حرفه ای می شود.

 • اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه کنونی بر کسی پوشیده نیست
  نخستین جلسه شورای مهارت استانی در فارس براساس دستور العمل ابلاغی از سوی وزیر کشور، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، معاون ریاست جمهور، رئیس سازمان برنامه بودجه و معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری با هدف ارتقاء سطح مهارتی منابع انسانی مورد نیاز طرح های توسعه استان و افزایش بهره وری نیروی کار، تشکیل گردید .

 • گفتمان مهارت آموزی باید به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود
  دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز گفت: لازم است تا گفتمان مهارت آموزی به عنوان ابزاری در جهت کاهش نرخ بیکاری به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود.

 • دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با رییس مجمع نمایندگان استان فارس
  حشمت کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس روز گذشته با دکتر علوی، رییس مجمع نمایندگان مجلس استان فارس دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس در این دیدار که در محل دفتر مدیر کل استان برگزار شد مطالب و مباحث مختلف مهارتی مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.تعامل دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و اداره کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای فارس در راستای مهارت‌آموزی

در نشست مشترک شورای معاونین دانشگاه‌ فنی ‌و حرفه‌ای باهنر و اداره کل آموزش فنی‌ و حرفه‌ای فارس بر تعامل بیشتر این دو دستگاه دولتی آموزشی بر مهارت‌ آموزی و تقویت همکاری‌های دوسویه تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس، در این نشست رئیس دانشگاه فنی ‌و حرفه‌ای استان فارس اظهار داشت: اهداف و برنامه‌هایی که این دانشگاه و اداره کل آموزش فنی ‌و حرفه‌ای استان فارس دنبال می‌کنند به هم نزدیک است و باید بیش از پیش برای هم‌افزایی برنامه‌ریزی شود.
دکتر محمدجامعی با بیان اینکه مهارت‌محوری یکی از اصول مشترک دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و اداره کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای است، افزود: فعالیت فضاهای کارگاهی و آزمایشگاهی‌ موجود در دانشکده‌های دانشگاه در سراسر استان و مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای نیز به هم نزدیک است که معتقدیم باید برای تاثیرگذاری بیشتر در آموزش و تربیت افرداد توانمند از ظرفیت‌های موجود بهره برد.
وی با تاکید بر اینکه طوری باید دانش آموختگان را تربیت کنیم که با ورود به بازار کار به اشتغال پایدار برسند خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز باید آموزش‌ها با در نظرگرفتن آمایش سرزمینی صورت گیرد و بر اساس بازار کار و ظرفیت‌های موجود در آن شهرستان برنامه‌ریزی کرد.
مدیرکل آموزش فنی‌ و حرفه‌ای استان فارس نیز با قدردانی از رئیس دانشگاه در میزبانی از نشست مشترک شورای معاونین این اداره کل و دانشگاه اظهار داشت: ساماندهی آموزش‌‌ها یکی از اهداف مهم برگزاری این نشست است.
دکتر کوشکی با اشاره به اینکه امروز آموزش‌ مهارتی به عنوان یکی اصل اساسی در کشور مورد توجه دولت مردان و دانشگاهیان قرار گرفته است، افزود: تعامل دانشگاه‌هایی که آموزش همراه با مهارت را دنبال می‌کنند می‌تواند در رفع خلاهای موجود در آموزش تاثیرگذار باشد.
وی بیان کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر آموزش مهارتی بجای آموزش مدرک گرا به خوبی فرهنگ‌سازی و نهادینه شده که باید این مهم بیش از پیش تقویت شود.
مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان فارس خواستار هم‌افزایی بیشتر این اداره کل با دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای شد و گفت: در این زمینه باید نشست‌های مشترکی بین روسای شهرستانی و مدیران آموزشکده‌ها در شهرستان‌ها برگزار و بر اساس یک اصول تعریف شده امور را در آموزش پیش ببریم.
وی با بیان اینکه معتقدیم باید تمام داشته‌ها یکی شود، افزود: همچنین باید با استفاده از تمام ظرفیت اداره کل و دانشگاه، یک برنامه‌ریزی مشخص آموزش‌های تخصصی در بین دانشجویان را آغاز، تا در پی آن شاهد تربیت تکنسین‌های متخصص باشیم.
کوشکی با اشاره به اینکه آماده‌ایم در کنار خوابگاه‌های دانشجویی، آموزش‌های تخصصی را به دانشجویان ارائه دهیم، بیان کرد: در صورتی که تجهیزات و بستر لازم نیز مهیا شود، حاضریم در شهرستان‌هایی که دانشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای فعال است خدمت تخصصی خود را توسعه دهیم.
این نشست به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای باهنر شیراز برگزار شد.


خروج
دانلود دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه اول سال 1398
سامانه ثبت نام متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی
سامانه وب کنفرانس اداره کل فارس
آگهی عمومی ارزیابی بهره بردار(مرکز تربیت مربی کرج)
نماهنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس
اطلاعیه مصاحبه دوره راهبری قطار شهری(شماره 3)
نشاني اداره کل
شيراز بلوار سيبويه روبروي درمانگاه قلب الزهرا
صندوق پستي 68356-71389
دفتر مديرکل 37385134
حراست 37384461
اداره آموزش پژوهش 37360078
آزمون 37365702
آموزشگاه آزاد 37390845
روابط عمومي 37390855
تلفنخانه -37382117-37381331
نمابر 37399994
دفتر رسيدگي به شکايات 37360080
پست الکترونيک fars@irantvto.ir
ملاقات عمومي با مديرکل روزهاي يکشنبه12-8
image5
©h
اطلاعات دوره هاي آموزشي مراکز دولتي و آزاد

خريد و پيگيري کارت اعتباري آموزش و آزمون

ثبت نام الکترونيکي در دوره آموزشي

سامانه مهارت آموزي الکترونيکي

دفترچه راهنماي دوره آموزشي مراکز دولتي و آزاد

برنامه زمانبندي آزمون عملي

بانک اطلاعاتي آموزش فني و حرفه اي

سامانه دريافت فيش حقوقي

سامانه آزمون تفاهمنامه صنعت ساختمان

سامانه انتقاد وشکايات

سامانه نظام پذيرش پيشنهادات

راهنماي دوره هاي آموزشي

فرايند ثبت نام در دوره آموزشي

فرايند معرفي به آزمون

فرايند بت نام آزمونهاي ادواري

فرايند ارسال و پيگيري شکايات

فرايند ارسال و پيگيري پيشنهادات

فرايند اخذ و تمديد پروانه تاسيس آموزشگاه
بازديدکنندگان اين صفحه:1797575 | بازديدکنندگان امروز:1045 | کل بازديدکنندگان:3464541 | بازديدکنندگان آنلاين:14 | زمان بارگزاري صفحه:0.4970
| تاريخ آخرين بروز رساني: چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨