سال 1398 رونق تولید

سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨ خانه
به نظرشما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

خیلی زیاد
زیاد
تاثیری ندارد

جستجوي پيشرفته جستجو در وب
اخبار
 • شورای عالی و قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی زمینه شکل گیری گفتگو بین ذینفعان حوزه مهارت آموزی را فراهم می کند
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : کلید اصلی توفیق و اثربخشی آموزش های مهارتی شکل گیری زمینه گفتگو بین ذینفعان حوزه مهارت آموزی است. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره جزییات برگزاری اولین جلسه شورای عالی آموزش فنی و حرفه ای و اهداف تشکیل این شورا گفت : ..

 • اولین جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به این که نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور نسبت به سایرین بالاتر و این موضوع به دغدغه ای برای خانواده ها تبدیل شده است، بر لزوم آسیب شناسی درباره عدم جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی به بازار کار تاکید کرد و گفت: باید برنامه ای منسجم و دقیق برای حل این مشکل و امکان جذب فارغ التحصیلان به بازار کار تدوین شود.

 • پاک سرشت: از چالش بی سوادی به چالش بی مهارتی رسیده‌ایم
  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ضمن بیان دیدگاه‌های خود در رابطه با اهمیت مهارت‌آموزی، از دغدغه‌اش برای ایجاد نظام آموزش مهارتی و رفع چالش‌های پیش روی آن در جامعه سخن گفت و ورود رسانه‌ها و صاحبنظران برای ترویج و نهادینه شدن مهارت‌آموزی در کشور را خواستار شد. سلیمان پاک سرشت، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت حوزه مهارت آموزی در بیانات رهبر معظم انقلاب و تأکید ریاست جمهوری بر مقوله مهارت افزایی در مراسم بزرگداشت روز معلم، اظهار کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سه اولویت و سیاست کلیدی خود را شفافیت، جوان‌گرایی و نهضت مهارت افزایی قرار داده‌است، این فضای حمایتی به لحاظ سیاسی باید برای ایجاد تحرک نهادی جدی، اثربخش و ملموس در حوزه مهارت آموزی استفاده شود.

 • با نیاز سنجی آموزشی، دوره های آموزشی را اثر بخش تر کنیم
  معاون استاندار فارس در دومین جلسه شورای مهارت استان با تاکید بر اهمیت مهارت آموزی در جامعه کنونی گفت: انجام نیاز سنجی آموزشی در سطح دانشگاهها، صنایع و دستگاههای اجرایی باعث اثر بخش تر شدن آموزش های فنی و حرفه ای می شود.

 • گفتمان مهارت آموزی باید به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود
  دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز گفت: لازم است تا گفتمان مهارت آموزی به عنوان ابزاری در جهت کاهش نرخ بیکاری به گفتمان اصلی کشور تبدیل شود.با نیاز سنجی آموزشی، دوره های آموزشی را اثر بخش تر کنیم

معاون استاندار فارس در دومین جلسه شورای مهارت استان با تاکید بر اهمیت مهارت آموزی در جامعه کنونی گفت: انجام نیاز سنجی آموزشی در سطح دانشگاهها، صنایع و دستگاههای اجرایی باعث اثر بخش تر شدن آموزش های فنی و حرفه ای می شود.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس مهندس یداله رحمانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس در این نشست که با حضور روسای دانشگاهها و مدیران کل عضو شورای مهارت استان فارس در محل استانداری گفت: اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه کنونی و با توجه به نرخ بیکاری در سطح جامعه و به خصوص در بین افراد تحصیل کرده بر کسی پوشیده نیست. وی تعاملی که بین مراکز آموزش عالی و آموزش فنی و حرفه ای استان بر قرار شده است را حرکتی مثبت ارزیابی نموده و بیان داشت: لازم است تا دو طرف با استفاده از ظرفیت های یکدیگر گامهای موثری را در زمینه مهارت آموزی به دانشجویان بردارند. رحمانی همچنین خواستار استفاده از تجارب موفق کشور های دنیا در تصمیم گیری ها در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای شد.

در ابتدای این نشست نیز دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس دستور کار جلسه را اجرای طرح توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با ارائه آموزش های مهارتی و با همکاری دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و همچنین اجرای طرح «ایران مهارت» با همکاری اداره کل آموزش و پرورش عنوان نمود.
وی با تشریح طرح توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی هدف اصلی این طرح را کمک به اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی بر پایه سه فرآیند اصلی نیاز سنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و ارائه آموزش های مهارتی مورد نیاز بازار کار عنوان نموده و ضمن بیان برنامه ها و انتظارات در اجرای این طرح گفت: در سال گذشته 3 هزار و 776 نفر از دانشجویان در سطح استان فارس از آموزش های مهارتی بهره مند شدند. دکتر کوشکی همچنین با تشریح طرح «ایران مهارت» برای مسئولان حاظر در جلسه اضافه کرد: این طرح در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و اجرایی نمودن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تحول در نظام آموزش رسمی دوره متوسطه و تاکید رییس جمهور بر ارائه آموزش های مهارت محور به دانش آموزان اجرا می شود. مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای فارس هدف از اجرای طرح «ایران مهارت» را توسعه و تقویت فرهنگ کار از سنین پایه، ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی استعداد های مهارتی دانش آموزان و هدایت تحصیلی آنان، ایجاد زمینه کسب شایستگی های پایه فنی مورد نیاز نیروی کار در حرفه ها و مشاغل گوناگون و کمک به خلاقیت، نوآوری و کار آفرینی دانش آموزان دانست.
پس از آن دکتر نجفی، مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس با مطلوب توصیف کردن طرح «ایران مهارت» گفت: بحث مهارت آموزی در آموزش و پرورش به صورت جدی در حال پیگیری است و برای آموزش مهارت هایی که بتواند دانش آموزان را برای ورود به بازار کار توانمند کند برنامه های زیادی در حال اجراست. وی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی جدید هر دانش آموز در پایان دوره متوسطه اول بایستی حداکثر یک مهارت 60 ساعته را گذرانده باشد. مدیر کل آموزش و پرورش فارس خاطر نشان کرد: در سال جاری 10 درصد مدارس دولتی و تمامی مدارس غیر دولتی و هیات امنایی متوسطه اول بایستی این طرح را اجرا کنند.


خروج
ابلاغ دستور العمل های مهم در خصوص عدم تمدید پروانه های تاسیس آموزشگاههای آزاد
دانلود دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه اول سال 1398
سامانه ثبت نام متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی
سامانه وب کنفرانس اداره کل فارس
آگهی عمومی ارزیابی بهره بردار(مرکز تربیت مربی کرج)
نماهنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس
نشاني اداره کل
شيراز بلوار سيبويه روبروي درمانگاه قلب الزهرا
صندوق پستي 68356-71389
دفتر مديرکل 37385134
حراست 37384461
اداره آموزش پژوهش 37360078
آزمون 37365702
آموزشگاه آزاد 37390845
روابط عمومي 37390855
تلفنخانه -37382117-37381331
نمابر 37399994
دفتر رسيدگي به شکايات 37360080
پست الکترونيک fars@irantvto.ir
ملاقات عمومي با مديرکل روزهاي يکشنبه12-8
image5
©h
اطلاعات دوره هاي آموزشي مراکز دولتي و آزاد

خريد و پيگيري کارت اعتباري آموزش و آزمون

ثبت نام الکترونيکي در دوره آموزشي

سامانه مهارت آموزي الکترونيکي

دفترچه راهنماي دوره آموزشي مراکز دولتي و آزاد

برنامه زمانبندي آزمون عملي

بانک اطلاعاتي آموزش فني و حرفه اي

سامانه دريافت فيش حقوقي

سامانه آزمون تفاهمنامه صنعت ساختمان

سامانه انتقاد وشکايات

سامانه نظام پذيرش پيشنهادات

راهنماي دوره هاي آموزشي

فرايند ثبت نام در دوره آموزشي

فرايند معرفي به آزمون

فرايند بت نام آزمونهاي ادواري

فرايند ارسال و پيگيري شکايات

فرايند ارسال و پيگيري پيشنهادات

فرايند اخذ و تمديد پروانه تاسيس آموزشگاه
بازديدکنندگان اين صفحه:1815296 | بازديدکنندگان امروز:1196 | کل بازديدکنندگان:3499485 | بازديدکنندگان آنلاين:13 | زمان بارگزاري صفحه:0.4170
| تاريخ آخرين بروز رساني: سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨