سال 1398 رونق تولید

دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨ خانه
به نظرشما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

خیلی زیاد
زیاد
تاثیری ندارد

جستجوي پيشرفته جستجو در وب
اخبار
 • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: رفتار مسئولانه بر رفتار قدرتمندانه مقدم است/توسعه مهارت در گرو هم افزایی و بلوغ فکر محقق می شود
  علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان، در مراسم گرامی داشت هفته دفاع مقدس، بر تقدم رفتار مسئولانه بر رفتار قدرتمندانه تأکید کرد و گفت: توسعه مهارت در گرو هم افزایی و بلوغ فکر محقق می شود.

 • تشریح سند جامع توسعه پایدار آموزش های مهارتی استان فارس
  دکتر کوشکی مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای فارس به منظور تشریح سند توسعه آموزش های مهارتی استان با دکتر رحیمی، استاندار فارس دیدار و گفتگو کرد.

 • ارتقای 24 رتبه ای تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران در چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت
  تیم ملی مهارت ۱۰ نفره کشورمان در چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت ۲۰۱۹ کازان روسیه با کسب یک مدال نقره، دو مدال برنز و دو دیپلم افتخار و احراز رتبه ۱۵ در میانگین امتیازات تیمی بین ۶۳ کشور، ارتقای بیست و چهار رتبه ای کشورمان را نسبت به دوره پیش را رقم زد.

 • بازدید استاندار فارس از نمایشگاه دستاورد های آموزش فنی و حرفه ای استان
  دکتر عنایت ا... رحیمی، استاندار فارس با همراهی مهندس قاسمپور، معاون خویش و جمعی از مدیران ارشد استان از غرفه دستاورد های آموزش فنی و حرفه ای استان فارس در نمایشگاه بزرگ هفته دولت در شیراز بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس دکتر کوشکی با ارائه گزارشی کوتاه به استاندار و مسئولان ارشد استان اظهار کرد: در طول شش سال گذشته و از زمان شروع به کار دولت تدبیر و امید...

 • فرهنگ کار و تلاش در جامعه دچار آسیب جدی شده است
  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه غرب شیراز گفت: یکی از دلایل بیکاری در جامعه در حال حاظر آسیب فرهنگ کار و تلاش در جامعه است، به نحوی که اکثر افراد جامعه شغل را مترادف با پشت میز نشینی معنا می کنند.

 • کسب عناوین نخست کشوری توسط کارکنان آموزش فنی و حرفه ای فارس
  بر اساس اعلام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در ارزیابی های صورت گرفته از عملکرد روسای مراکز، مربیان و موسسان بخش خصوصی، استان فارس با کسب چهار مقام اول کشوری خوش درخشید.

 • با نیاز سنجی آموزشی، دوره های آموزشی را اثر بخش تر کنیم
  معاون استاندار فارس در دومین جلسه شورای مهارت استان با تاکید بر اهمیت مهارت آموزی در جامعه کنونی گفت: انجام نیاز سنجی آموزشی در سطح دانشگاهها، صنایع و دستگاههای اجرایی باعث اثر بخش تر شدن آموزش های فنی و حرفه ای می شود.

 • بایستی زمینه مهارت آموزی زنان سرپرست خانوار را فراهم کنیم
  دکتر معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با همراهی جمعی از کارشناسان نهاد ریاست جمهوری در بازدیدی که بیش از یازده ساعت طول کشید از طرح توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار در خانه محله ها و مناطق کمتر توسعه یافته شهری شیراز بازدید کرد.جلسه شورای مهارت شهرستان نی ریز برگزار شد

جلسه شورای مهارت شهرستان نی ریز با حضور یزدان پناه، فرماندار شهرستان، دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس، مهندس ایزدی، معاون برنامه ریزی و اعضای شورای مهارت نی ریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس در ابتدای این نشست که به میزبانی فرمانداری صورت پذیرفت، یزدان پناه با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان در حوزه های مختلف اعم از اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی گفت: در سالیان گذشته عمده فعالیت مردم در نی ریز در بخش کشاورزی بود و در حال حاضر به دلیل مشکل کم آبی و خشک سالی های مداوم گرایش به سمت مشاغل صنعتی تغییر کرده است. وی با اشاره به ذخایر معدنی و گونه های خاص گیاهی منطقه از جمله پسته و انار اظهار کرد: به منظور استفاده بهینه از این ظرفیت های ناب به نیرو های توانمندی نیاز داریم که از مهارت کافی بر خوردار باشند. فرماندار نی ریز تاکید کرد: به صرف داشتن تحصیلات دانشگاهی نمی توان صاحب شغل شد و چیزی که امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است دارا بودن مهارت در یک و یا چند حرفه مورد نیاز جامعه می باشد.
مهدی مرادی، رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای نی ریز در این نشست به ارائه گزارشی کوتاه از روند ارائه آموزش های مهارتی در شهرستان پرداخت و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از یکصد هزار نفر ساعت آموزش به جویندگان مهارت در سطح شهرستان ارائه شده است. وی با اشاره به تهیه سند توسعه پایدار آموزش های مهارتی شهرستان با همکاری خبرگان و نخبگان مهارتی بیان داشت: با استفاده از این سند آموزش ها هدفمند و اثر بخش تر می شود و آموزش های مهارتی بر اساس نیاز های واقعی برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.
در ادامه دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس مهمترین معضل حال حاضر را بیکاری برشمرده و گفت: بیکاری باعث ایجاد مشکلات و معضلات فراوانی در تمامی زمینه ها از جمله اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و خانوادگی می شود و امروزه قشر تحصیل کرده جامعه نیز به شدت درگیر معضل بیکاری است.
وی با اشاره به جوامع پیشرفته یکی از دلایل موفقیت آنان را توجه به بحث مهارت آموزی از سنین پایه برشمرده و بیان داشت: یک فرد دارای یک یا چند مهارت فنی و حرفه ای در جامعه کنونی قطعا بیکار نمی ماند و ما در سال جاری تمام توان خویش را به منظور ترویج گفتمان مهارت آموزی در سطح جامعه بکار بسته ایم.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس دامنه ارائه آموزش های مهارتی در سطح جامعه را بسیار گسترده توصیف کرده و گفت: امروزه آموزش های مهارتی در دانشگاهها، پادگان ها، کارخانجات، زندان ها، مناطق روستایی و عشایری، صنایع و صنوف و همچنین از طریق آموزشگاههای آزاد به جویندگان مهارت ارائه می شود. وی در پایان با اشاره به راه اندازی نهضت مهارت آموزی در کشور تاکید کرد: اگر بخواهیم روی پاهای خویش بایستیم، با معضل بیکاری مبارزه کنیم، در مقابل تحریم های ظالمانه ایستادگی کنیم و نرخ اعتیاد و آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم بایستی به سمت مهارت آموزی حرکت کنیم.
این نشست با بیان نظرات و راهکار های سایر اعضای حاضر در جلسه حول محور توسعه آموزش های مهارتی به کار خود پایان داد.


خروج
دانلود دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم سال 1398
تصویب نامه حقوق شهروندی در نظام اداری
سامانه جامع رسیدگی به شکایات وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی
ابلاغ دستور العمل های مهم در خصوص عدم تمدید پروانه های تاسیس آموزشگاههای آزاد
سامانه ثبت نام متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی
سامانه وب کنفرانس اداره کل فارس
نشاني اداره کل
شيراز بلوار سيبويه روبروي درمانگاه قلب الزهرا
صندوق پستي 68356-71389
دفتر مديرکل 37385134
حراست 37384461
اداره آموزش پژوهش 37360078
آزمون 37365702
آموزشگاه آزاد 37390845
روابط عمومي 37390855
تلفنخانه -37382117-37381331
نمابر 37399994
دفتر رسيدگي به شکايات 37360080
پست الکترونيک fars@irantvto.ir
ملاقات عمومي با مديرکل روزهاي يکشنبه12-8
image5
©h
اطلاعات دوره هاي آموزشي مراکز دولتي و آزاد

خريد و پيگيري کارت اعتباري آموزش و آزمون

ثبت نام الکترونيکي در دوره آموزشي

سامانه مهارت آموزي الکترونيکي

دفترچه راهنماي دوره آموزشي مراکز دولتي و آزاد

برنامه زمانبندي آزمون عملي

بانک اطلاعاتي آموزش فني و حرفه اي

سامانه دريافت فيش حقوقي

سامانه آزمون تفاهمنامه صنعت ساختمان

سامانه انتقاد وشکايات

سامانه نظام پذيرش پيشنهادات

راهنماي دوره هاي آموزشي

فرايند ثبت نام در دوره آموزشي

فرايند معرفي به آزمون

فرايند بت نام آزمونهاي ادواري

فرايند ارسال و پيگيري شکايات

فرايند ارسال و پيگيري پيشنهادات

فرايند اخذ و تمديد پروانه تاسيس آموزشگاه
بازديدکنندگان اين صفحه:1917563 | بازديدکنندگان امروز:282 | کل بازديدکنندگان:3723026 | بازديدکنندگان آنلاين:2 | زمان بارگزاري صفحه:25.4604
| تاريخ آخرين بروز رساني: دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨