سال 1398 رونق تولید

جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨ خانه
به نظرشما اجرای دوره های آموزشی مهارتی تا چه اندازه در کاهش میزان بیکاری موثر است؟

خیلی زیاد
زیاد
تاثیری ندارد

جستجوي پيشرفته جستجو در وب
اخبار
 • میلاد امام حسن عسکری (ع) مبارک باد
  میلاد امام حسن عسکری (ع) مبارک باد

 • دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با مقام عالی وزارت
  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با حضور در محل دفتر دکتر شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ایشان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس در این دیدار که با حضور مهندس اکبری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و دکتر والی رییس پردیس شرکت های دانش بنیان فارس برگزار شد، دکتر کوشکی به تشریح طرح مهارت تا اشتغال (مهتا) به عنوان طرح مشترک اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و پردیس شرکت های دانش بنیان فارس پرداخت.

 • رایزنی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با مسئولان نظام
  علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور از نخستین روزهای مسئولیت خود، با مسئولان نهادهای برنامه ریز، سیاستگذار و دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه آموزش های فنی و حرفه ای دیدار و گفتگو کرد.

 • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: رفتار مسئولانه بر رفتار قدرتمندانه مقدم است/توسعه مهارت در گرو هم افزایی و بلوغ فکر محقق می شود
  علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان، در مراسم گرامی داشت هفته دفاع مقدس، بر تقدم رفتار مسئولانه بر رفتار قدرتمندانه تأکید کرد و گفت: توسعه مهارت در گرو هم افزایی و بلوغ فکر محقق می شود.

 • تشریح سند جامع توسعه پایدار آموزش های مهارتی استان فارس
  دکتر کوشکی مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای فارس به منظور تشریح سند توسعه آموزش های مهارتی استان با دکتر رحیمی، استاندار فارس دیدار و گفتگو کرد.

 • ارتقای 24 رتبه ای تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران در چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت
  تیم ملی مهارت ۱۰ نفره کشورمان در چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت ۲۰۱۹ کازان روسیه با کسب یک مدال نقره، دو مدال برنز و دو دیپلم افتخار و احراز رتبه ۱۵ در میانگین امتیازات تیمی بین ۶۳ کشور، ارتقای بیست و چهار رتبه ای کشورمان را نسبت به دوره پیش را رقم زد.

 • بازدید استاندار فارس از نمایشگاه دستاورد های آموزش فنی و حرفه ای استان
  دکتر عنایت ا... رحیمی، استاندار فارس با همراهی مهندس قاسمپور، معاون خویش و جمعی از مدیران ارشد استان از غرفه دستاورد های آموزش فنی و حرفه ای استان فارس در نمایشگاه بزرگ هفته دولت در شیراز بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس دکتر کوشکی با ارائه گزارشی کوتاه به استاندار و مسئولان ارشد استان اظهار کرد: در طول شش سال گذشته و از زمان شروع به کار دولت تدبیر و امید...

 • فرهنگ کار و تلاش در جامعه دچار آسیب جدی شده است
  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه غرب شیراز گفت: یکی از دلایل بیکاری در جامعه در حال حاظر آسیب فرهنگ کار و تلاش در جامعه است، به نحوی که اکثر افراد جامعه شغل را مترادف با پشت میز نشینی معنا می کنند.جلسه شورای مهارت شهرستان فیروز آباد برگزار شد

جلسه شورای مهارت شهرستان فیروزآباد با حضور سید کمال علوی، فرماندار شهرستان، دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس، مهندس ایزدی، معاون برنامه ریزی استان و اعضای شورای مهارت فیروز آباد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس در ابتدای این نشست که به میزبانی فرمانداری صورت پذیرفت، علوی ضمن تاکید بر اهمیت آموزش مهارت به قشر فعال و جویای کار و بخصوص قشر جوان و تحصیل کرده این شهرستان اظهار داشت: لازمه شروع هر کسب و کاری داشتن مهارت است و اگر فرد ماهری شغل نداشت بدون شک این از کوتاهی خود فرد است. فرماندار فیروزآباد با بیان اینکه عمده بیکاران شهرستان از میان اقشار تحصیل کرده هستند اظهار کرد: بی شک فراگیری آموزش های مهارتی در هنگام تحصیل دانشجویان راهی موثر و مطمئن در اشتغال آینده آنان بوده و زمینه حضور فارغ التحصیلان دانشگاهی در بازار کار به راحتی فراهم می شود.
در ادامه حجت الاسلام هاشمی زاده، امام جمعه فیروز آباد با بیان اینکه امروزه کشور نیاز مبرم به بحث های مهارتی دارد گفت: شهرستان فیروز آباد در یک موقعیت خاص جغرافیایی قرار داشته و با توجه به بافت کشاورزی منطقه آموزش در حرفه های کشاورزی ضروری به نظر می رسد.
غلامرضا محمدی فرد، رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای فیروز آباد در این نشست به ارائه گزارشی کوتاه از روند ارائه آموزش های مهارتی در شهرستان پرداخت و گفت: تمام تلاش ما اینست که با نیاز سنجی دقیق از بازار کار و صنایع شهرستان و همچنین تعامل با دستگاههای مختلف بتوانیم آموزش هایی هدفمند و اثر بخش را به جویندگان مهارت ارائه دهیم.
سپس دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس مهمترین معضل حال حاضر را بیکاری برشمرده و گفت: بیکاری باعث ایجاد مشکلات و معضلات فراوانی در تمامی زمینه ها از جمله اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و خانوادگی می شود و امروزه قشر تحصیل کرده جامعه نیز به شدت درگیر معضل بیکاری است.
وی با اشاره به جوامع پیشرفته یکی از دلایل موفقیت آنان را توجه به بحث مهارت آموزی از سنین پایه برشمرده و بیان داشت: یک فرد دارای یک یا چند مهارت فنی و حرفه ای در جامعه کنونی قطعا بیکار نمی ماند و ما در سال جاری تمام توان خویش را به منظور ترویج گفتمان مهارت آموزی در سطح جامعه بکار بسته ایم.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس با اشاره به اهمیت فوق العاده مهارت آموزی در عرصه کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار، تاکید کرد: از مسئولان ادارات، ارگان ها، نهادها و تشکلات مردمی تقاضا داریم با ما در عرصه مهارت آموزی و در راستای کاهش بیکاری و ایجاد مشاغل پایدار، همکاری و همراهی داشته باشند و مطمئن باشید اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همه توان و امکانات موجود خویش را در جهت امر آموزش مهارت های مورد نیاز جامعه جویای کار و حرفه کشور در اختیار علاقمندان قرار می دهد.
این نشست با بیان نظرات و راهکار های سایر اعضای حاضر در جلسه حول محور توسعه آموزش های مهارتی به کار خود پایان داد.


خروج
دانلود دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم سال 1398
تصویب نامه حقوق شهروندی در نظام اداری
سامانه جامع رسیدگی به شکایات وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی
ابلاغ دستور العمل های مهم در خصوص عدم تمدید پروانه های تاسیس آموزشگاههای آزاد
سامانه ثبت نام متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی
سامانه وب کنفرانس اداره کل فارس
نشاني اداره کل
شيراز بلوار سيبويه روبروي درمانگاه قلب الزهرا
صندوق پستي 68356-71389
دفتر مديرکل 37385134
حراست 37384461
اداره آموزش پژوهش 37360078
آزمون 37365702
آموزشگاه آزاد 37390845
روابط عمومي 37390855
تلفنخانه -37382117-37381331
نمابر 37399994
دفتر رسيدگي به شکايات 37360080
پست الکترونيک fars@irantvto.ir
ملاقات عمومي با مديرکل روزهاي يکشنبه12-8
image5
©h
اطلاعات دوره هاي آموزشي مراکز دولتي و آزاد

خريد و پيگيري کارت اعتباري آموزش و آزمون

ثبت نام الکترونيکي در دوره آموزشي

سامانه مهارت آموزي الکترونيکي

دفترچه راهنماي دوره آموزشي مراکز دولتي و آزاد

برنامه زمانبندي آزمون عملي

بانک اطلاعاتي آموزش فني و حرفه اي

سامانه دريافت فيش حقوقي

سامانه آزمون تفاهمنامه صنعت ساختمان

سامانه انتقاد وشکايات

سامانه نظام پذيرش پيشنهادات

راهنماي دوره هاي آموزشي

فرايند ثبت نام در دوره آموزشي

فرايند معرفي به آزمون

فرايند بت نام آزمونهاي ادواري

فرايند ارسال و پيگيري شکايات

فرايند ارسال و پيگيري پيشنهادات

فرايند اخذ و تمديد پروانه تاسيس آموزشگاه
بازديدکنندگان اين صفحه:1967045 | بازديدکنندگان امروز:518 | کل بازديدکنندگان:3831681 | بازديدکنندگان آنلاين:6 | زمان بارگزاري صفحه:23.4663
| تاريخ آخرين بروز رساني: جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨