" علم گنج،بزرگی است که باخرج کردن تمام نمیشود "

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور | | اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل ----------- شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧
اخبار


افتتاح سومین مرکز SCD استان فارس در دانشگاه صنعتی شیراز

به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای استان فارس، سومین مرکز ارتقاءشایستگی های حرفه ای دانشجویان استان (SCD) با حضور دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس، دکتر مقدسی، رییس دانشگاه صنعتی شیراز و جمعی از معاونان و کارشناسان دو مجموعه در محل دانشگاه صنعتی شیراز افتتاح و به بهره برداری رسید.
رییس دانشگاه صنعتی شیراز در ابتدای این مراسم گفت: راه اندازی این مرکز پیشرفته در دهه مبارک فجر نوید بخش آغاز یک همکاری مشترک بین دو مجموعه با هدف توانمند سازی دانشجویان در حین تحصل است. دکتر مقدسی راه اندازی مراکز ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان (SCD) را یکی از کار های ارزشمند و اثر گذار در حوزه توانمند سازی دانشجویان در حین تحصیل برشمرد و از هم افزایی با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در راستای اشاعه آموزش های مهارتی برای دانشجویان ابراز خورسندی کرد.
دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس نیز در این مراسم ضمن بیان استراتژی های جدید سازمان گفت: مراکز ارتقاءشایستگی های حرفه ای دانشجویان (SCD) در دانشگاه ها، پژوهش گاه ها، موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی، ساختاری نوین و ارتقاء یافته برای مراکز جوار دانشگاهی مراکز آموزش فنی و حرفه ای می باشد. وی توضیح داد: این مراکز بر اساس طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، با فراهم آوردن تمهیدات لازم و برنامه ریزی به اجرای دوره های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار و نیز تقاضا و نیاز دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی پرداخته و بستر ورود آنان را به بازار کار و یا ایجاد کسب و کار مهیا می کند. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی را بیشتر از سایر اقشار جامعه برشمرده و اظهار کرد: بافت کار آموزان مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح استان به سمت تحصیل کردگان دانشگاهی تغییر یافته است. وی بیان داشت: از ابتدای سال جاری و پس از راه اندازی مراکز اس سی دی در دانشکده های شهید باهنر و دانشگاه پیام نور استهبان این سومین مرکز در سطح استان است و امیدواریم تا پایان سال جاری دو مرکز دیگر را نیز بتوانیم افتتاح کنیم.


خروج
بازديدکنندگان اين صفحه:428735 | بازديدکنندگان امروز:139 | کل بازديدکنندگان:3350060 | بازديدکنندگان آنلاين:15 | زمان بارگزاري صفحه:0.3790