" علم گنج،بزرگی است که باخرج کردن تمام نمیشود "

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور | | اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل ----------- شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧
اخبار


ورود به آموزشهای فنی و حرفه ای میتواند بزرگترین بحران کشور که همانا رشد بیکاریست را کنترل نماید

همزمان با فرا رسیدن ایام ا.. دهه مبارک فجر، با حضور مهندس برومندی نماینده مردم مرودشت ، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شوراسی اسلامی، فرماندار مرودشت، مدیران ستادی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و شرکت توزیع برق شیراز، مدیران دستگاههای اجرائی شهرستان و نمایندگان بخش خصوصی، سایت تخصصی آموزش صنعت برق مرودشت در مرکز آموزش فنی و حرفه ای آن شهرستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در آئین افتتاح این سایت آموزشی، مهندس برومندی نماینده شهرستان مرودشت در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک فرا رسیدن ایام ا... دهه مبارک فجر، از تلاشهای ماندگار اداره کل آموزش فنی و حرفه استان و دستاوردهای مرکز آموزش فنی و حرفه ای آن شهرستان تقدیر و تشکر نموده و افزود استقرار ساختار آموزشهای مهارتی در حوزه های مختلف در سطح شهرستان مایه مباهات است که بخش مهمی از این افتخار مربوط به رویکرد نظام آموزش فنی و حرفه ای نسبت به تقویت آموزشگاههای آزاد و برونسپاری آموزشها به بخش خصوص است..
نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مراسم افزود توسعه کشور در گرو توسعه توانمندی نیروی انسانی است که به نوعی میتوان گفت آموزشهای تخصصی فنی و حرفه ای زیربنای توانمند سازی نیروی کار ماهر و توسعه ی کشور است. ایشان توجه کمی به آموزش را یک نقیصه در نظام آموزش بشمار آورده و حجم بسیار بالای فارغ التحصیلان دانشگاهی که توان ملحق شدن به بازار کار ندارند را از مصادیق این ایراد برشمرده و ابراز داشت که میبایست آموزشها به سمت کیفی سازی ، اثر بخشی بیشتر و مبتنی بر نیاز بازار کار سوق پیدا نماید که این امر رسالت نظام آموزش فنی و حرفه ای و مراکز تابعه آنرا حساس تر و پایه ای تر نموده و ورود به آموزشهای فنی و حرفه ای میتواند بزرگترین بحران کشور که همانا رشد بیکاریست را کنترل نماید.
در بخش دیگری از این مراسم مهندس پیکری فرماندار شهرستان مرودشت نیز با ابراز خشنودی از افتتاح چنین پروژه هایی در سطح شهرستان، اظهار داشت که آموزشهای مهارتی یکی از مهمترین گامهایی است که پس از انقلاب اسلامی در شاخه های آموزشی برداشته شد و میطلبد که فضای آموزشی کشور را به سمت آموزشهای مهارتی سوق داده و با مهارت آموزی به علوم تئوریک معنا بخشی و اثر بخشی بدهیم.
در ادامه این مراسم مهندس مسلم ایزدی معاون مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل در حوزه همکاری با شرکت توزیع نیروی برق استان و شیراز نسبت به آموزش نیروی کار مورد نیاز پیمانکاران شرکت توزیع برق تاکید ورزیده و آنرا بعنوان یک نوآوری از سوی استان فارس در سطح کشور تحت همکاری این دو مجموعه برشمرد.
دکتر احمد زاده معاون شرکت توزیع برق شیراز نیز در این مراسم ، یکی از افتخارات شرکت توزیع برق را همکاری و هماهنگی با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برشمرده و از آن به عنوان تجربه ای موفق یاد کرد و افزود که به زودی هفت سایت تخصصی آموزش صنعت برق در مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستانهای استان تامین اعتبار و پیش بینی گردیده است که شاهد افتتاح آنها خواهیم بود و این امر کیفیت خدمات شرکت توزیع و رویکرد آموزشهای فنی و حرفه ای را در صنعت برق دچار تحول خواهد نمود.
مهندس نادر امیدوار رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مرودشت نیز در این مراسم از عملکرد مرکز و فرآیند راه اندازی این سایت تخصصی گزارشی را ارائه نموده و افزود که از مهمترین رویکردهای نظام آموزش فنی و حرفه ای گذار از عرصه عرضه محوری به سمت تقاضا محوری است که این امر از سویی آموزشهای ما را کیفی تر و مبتنی بر نیاز بازار کار نموده و از دیگر سو اتلاف سرمایه های ملی در ابعاد اقتصادی، آموزشی و انسانی در این حوزه را به حداقل خواهد رسانید.
شایان ذکر است که در پایان این مراسم جمع حاضر از فضای عمومی و سایت تخصصی آموزش صنعت برق مرکز بازدید بعمل آوردند.


خروج
بازديدکنندگان اين صفحه:428733 | بازديدکنندگان امروز:131 | کل بازديدکنندگان:3350052 | بازديدکنندگان آنلاين:14 | زمان بارگزاري صفحه:0.3660