" علم گنج،بزرگی است که باخرج کردن تمام نمیشود "

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور | | اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل ----------- سه شنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٨
اخبار


برگزاری مراسم پایان دوره آموزش و تولید کاپشن برای اتباع افغانستانی در شیراز

مراسم پایان دوره آموزش و تولید بیش از پنج هزار دست کاپشن با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس، انجمن حمایت از پناهندگان دانمارک و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس روز گذشته با حضور کارآموزان حاضر در دوره و مسئولان ذیربط برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای استان فارس دکتر کوشکی مدیر کل استان در این مراسم به بیان سخنانی در خصوص اهمیت مهارت آموزی برای اتباع خارجی پرداخت و اظهار کرد: جوانان افغانستانی پس از کسب مهارت های لازم می توانند زمینه رشد و پیشرفت کشور خویش را فراهم کنند. وی در ادامه به تشریح وظایف و ماموریت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در حوزه های مختلف و به خصوص در حوزه آموزش به اتباع خارجی پرداخت.
خانم سالار کیا، نماینده انجمن حمایت از پناهندگان دانمارک به عنوان حامی مالی این آموزش ضمن تشکر از آموزش فنی و حرفه ای استان فارس به سبب برگزاری این دوره آموزشی گفت: این پروژه آموزشی با موفقیت کامل اجرا شد و علاوه بر آموزش کار آموزان، کاپشن های تولیدی نیز بدست کسانی که نیازمندش بودند رسید. وی خاطر نشان کرد: انجمن پناهندگان دانمارک از آموزش های مهارتی برای اتباع خارجی در آینده نیز حمایت خواهد کرد.
در ادامه تدین، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس نیز طی سخنانی بیان کرد: نگاه مثبت مردم ایران به مردم عزیز افغانستان در جنبه های مختلف از جمله اسکان، اشتغال، تحصیل و مهارت آموزشی همواره وجود داشته است که این متاثر از آموزه های اعتقادی و همچنین ریشه های فرهنگی و انسان دوستانه ایرانیان است. وی اشتراکات بین دو کشور را بسیار فراوان دانست و گفت: خوشحالیم که افرادی ماهر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای در حرفه های مختلف پرورش می بایند تا بتوانند برای مردم کشورشان مفید واقع شوند.
در پایان این مراسم از سوی انجمن پناهندگان دانمارک به هر یک از کار آموزان یک دستگاه چرخ خیاطی صنعتی به عنوان هدیه اهداء گردید.
شایان ذکر است این دوره آموزشی در محل مرکز خواهران شیراز و با مربیگری مرضیه غلامی، مربی مجرب مرکز خواهران برگزار شد.


خروج
بازديدکنندگان اين صفحه:436916 | بازديدکنندگان امروز:675 | کل بازديدکنندگان:3394213 | بازديدکنندگان آنلاين:13 | زمان بارگزاري صفحه:0.3441