" علم گنج،بزرگی است که باخرج کردن تمام نمیشود "

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور | | اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل ----------- چهارشنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٨
اخبار


ایجاد زمینه لازم برای توانمندی روستائیان در فارس

حشمت کوشکی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شیراز با تاکید بر اهمیت توانمندسازی روستائیان استان اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم در استان به توسعه پایدار روستایی دست یابیم لازم است تا زمینه لازم برای افزایش مهارت روستاییان را فراهم کنیم.

وی افزود: زمانی که اشتغال روستایی فراهم شود شاهد کاهش مهاجرت به مرکز استان خواهیم بود و این اشتغال‌زایی با تقویت مهارت در زمینه مختلف برای ساکنان این مناطق تامین می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس اضافه کرد: آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کار و تربیت نیروی کار متخصص در حوزه‌های صنعت، خدمات و کشاورزی در ایجاد اشتغال در روستاها و توانمندکردن روستائیان نقش بسزایی دارد.

دکتر کوشکی مهارت‌آموزی را مکمل سرمایه و نیروهای انسانی دانست و بیان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با در نظر گرفتن این واقعیت برای ایجاد اشتغال فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: ارائه آموزش به تنهایی به روستائیان کافی نیست بلکه باید آموزش هدفمند و مطابق با نیاز واقعی بازار کار برای روستائیان استان در نظر گرفته شود تا شاهد افزایش میزان اشتغال روستایی باشیم.

کوشکی با تاکید بر آمادگی اداره کل آموزش فنی حرفه‌ای استان برای ارائه آموزش‌های لازم در هر منطقه از استان بیان کرد: کارگروه اشتغال شهرستان‌ها می‌توانند ضمن تعامل با این اداره رشته‌های لازم خود را با توجه به بازار کار منطقه اعلام کنند تا با فراهم شدن مهارت آموزی به کاهش نرخ بیکاری در منطقه کمک شود.

برخورداری از دانش روز در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس همچنین از انعقاد تفاهمنامه همکاری این اداره کل با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس خبر داد و گفت: این تفاهم نامه 2 ساله با هدف استفاده از توانمندی‌های آموزشی-مهارتی و تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی منعقد شده است.

کوشکی افزود: با ارائه آموزش و افزایش مهارت کاربردی به نیروهای انسانی می‌توان، بخش مهندسی را همچون سایر حوزه‌ها توانمند کرد و مهارت‌های فنی شاغلان را نیز ارتقاء بخشید.

وی خاطرنشان کرد: برخورداری از دانش به روز در حوزه مهندسی در بخش کشاورزی و منابع طبیعی می‌تواند در بهبود روند کاری در این بخش‌ها و ارایه نیروی کار ماهر به بازار نیز نقش مطلوبی داشته باشد.


خروج
بازديدکنندگان اين صفحه:441922 | بازديدکنندگان امروز:157 | کل بازديدکنندگان:3426256 | بازديدکنندگان آنلاين:14 | زمان بارگزاري صفحه:0.4750