" علم گنج،بزرگی است که باخرج کردن تمام نمیشود "

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور | | اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل ----------- چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨
اخبار


نقش آموزش های فنی و حرفه ای در اقتصاد کشور و توسعه کسب و کار، نقشی مهم و اساسی است

به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس به نقل از فرمانداری ویژه لارستان، دکتر حشمت کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس به اتفاق دکتر مظفر والی رییس پردیس شرکت های دانش بنیان استان با جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان دیدار و گفتگو کردند.
بر پایه این گزارش در این نشست فرماندار ویژه لارستان نقش آموزش های فنی و حرفه ای در اقتصاد کشور و توسعه کسب و کار را مهم دانست و افزود: يكي از عوامل مهم رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی هر جامعه، تربيت نيروی انسانی كارآمد می باشد و در این خصوص آموزشهای فنی و حرفه ای نيز يكی از راهكارهای تربيت كننده نيروی انسانی متخصص است که این خود باعث اشتغال و کاهش آسیبهای اجتماعی می شود.
حسنی گفت: در حال حاضر پیوند عمیقی بین دانشگاه ها و بازار و صنعت و تولید وجود ندارد و در حقیقت امروزه همین مراکز فنی و حرفه ای با همکاری شرکت های دانش بنیان می توانند باعث رونق بخش اشتغال شوند و دیگر اینکه این مراکز هم از لحاظ آموزش های تئوری و هم بصورت عملیاتی و حرفه ای آموزش های لازم را به جوانان ارائه می دهند.
وی با بیان اینکه همه باید به مراکز آموزش فنی و حرفه ای از نظر ماهیت شغلی اهمیت بدهند گفت: اگر جوانان آموزش دیده در مراکز آموزش فنی و حرفه ای به سمت دانش بنیان کردن اقدامات خود بروند خیلی خوب می شود کار کرد.
معاون استاندار فارس تصریح کرد: در لارستان ظرفیت های خوبی از نظر سخت افزاری و نرم افزاری ایجاد شده است و با وجود نیروهای توانمند، مستعد و مشارکت جو می توان شرکت های دانش بنیان را در جامعه نهادینه کرد که در این خصوص می بایست در این منطقه، زمینه و نیاز سنجی کرد تا این مهم تحقق یابد و زمینه اشتغال جوانان فراهم شود، البته بایستی متناسب با ظرفیت های این منطقه، بومی سازی شود و آموزش های لازم ارائه گردد، تا زمینه شغل در این منطقه راحت تر صورت پذیرد.
فرماندارویژه لارستان تاکید کرد: امروزه در چنین وضعیتی که پیشرفت علم و تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است، نبایسیتی به سمت ایده های قدیمی و سنتی رفت، بلکه باید از طریق همین شرکت های دانش بنیان و متناسب با انتظارات روز جوانان این شرکت ها را فعال کرد و جوانان تحصیل کرده را پای کار آورد.
حسنی آمادگی مجموعه فرمانداری را جهت هماهنگی های بیشتر و سرعت دهی به ایجاد مراکزی جهت ایجاد اشتغال اعلام کرد.
پیش از این نیز دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و دکتر والی، رییس پردیس شرکت های دانش بنیان استان نیز به ارائه گزارش عملکرد و تشریح اقدامات و فعالیت های مجموعه های تحت امر خویش در سطح استان پرداختند.


خروج
بازديدکنندگان اين صفحه:448324 | بازديدکنندگان امروز:1016 | کل بازديدکنندگان:3464512 | بازديدکنندگان آنلاين:15 | زمان بارگزاري صفحه:0.3329