" علم گنج،بزرگی است که باخرج کردن تمام نمیشود "

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور | | اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل ----------- شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
اخبار


در چهل سال گذشته آموزش های مهارتی رشدی چند برابری را تجربه کرده است

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با حضور در برنامه زنده تلویزیونی نگاه روز به تشریح دستاوردهای آموزش فنی و حرفه ای در چهل سال گذشته پرداخت.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس دکتر کوشکی با بیان اینکه در طول چهل سال گذشته تعداد مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای از عدد 1 به 50 مرکز و تعداد آموزشگاه های آزاد از عدد 38 به 900 آموزشگاه افزایش یافته است گفت: این اداره کل در بحث توسعه خدمات آموزشی ارائه شده به مردم و همچنین گستردگی خدمات ارائه شده در سطح استان جزء دستگاههای برتر در زمینه عدالت آموزشی می باشد.
وی بیان داشت: امروزه آموزشهای مهارتی در بخشهای مختلف جامعه از جمله پادگان ها، زندان ها، دانشگاه ها، صنایع و صنوف، کارخانجات،مناطق روستایی و عشایری، کمپ ها و مناطق کمتر توسعه یافته و محروم به جویندگان مهارت ارائه می شود در حالی که در سال 57 فقط در قالب یک مرکز آموزش فنی و حرفه ای این امر صورت می پذیرفته است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس با بیان اینکه مجموع عملکرد آموزشی این اداره کل در سال جاری به رقم 20 میلیون و 108 هزار نفر ساعت رسیده است گفت: پیش از پیروزی انقلاب یک مرکز دولتی و 28 آموزشگاه آزاد در مجموع در حدود 550 هزار نفر ساعت و آن هم به صورت محدود آموزش می داده اند. دکتر کوشکی اجرای راهبرد تقاضا محوری به جای عرضه محوری را نیز یکی از سیاست های مهم آن اداره کل برشمرد و انعقاد تفاهمنامه های مختلف با دستگاههای اجرایی و همچنین اجرای طرح های فارس مهارت و آموزش از سنین پایه را از طرح های جدید این اداره کل برشمرد.
این مقام مسئول توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را نیز یکی دیگر از راهبرد های آموزش فنی و حرفه ای فارس دانست و خاطر نشان کرد: به منظور توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تا کنون 4 مرکز ارقاء شایستگی های مهارتی دانشجویان در دانشگاههای مختلف ایجاد شده است تا راه ورود جوانان پس از پایان تحصیلات به بازار کار هموار گردد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در پایان بیان داشت: با تلاش های فراوان صورت پذیرفته هم اکنون تمامی آزمون های مهارتی در سطح استان به صورت آنلاین برگزار می شود که این امر منجر به استاندارد سازی و سلامت آزمونها می گردد.


خروج
بازديدکنندگان اين صفحه:481299 | بازديدکنندگان امروز:280 | کل بازديدکنندگان:3618311 | بازديدکنندگان آنلاين:14 | زمان بارگزاري صفحه:0.2790