" علم گنج،بزرگی است که باخرج کردن تمام نمیشود "

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور | | اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل ----------- دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨
اخبار


جلسه شورای مهارت شهرستان نی ریز برگزار شد

جلسه شورای مهارت شهرستان نی ریز با حضور یزدان پناه، فرماندار شهرستان، دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس، مهندس ایزدی، معاون برنامه ریزی و اعضای شورای مهارت نی ریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس در ابتدای این نشست که به میزبانی فرمانداری صورت پذیرفت، یزدان پناه با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان در حوزه های مختلف اعم از اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی گفت: در سالیان گذشته عمده فعالیت مردم در نی ریز در بخش کشاورزی بود و در حال حاضر به دلیل مشکل کم آبی و خشک سالی های مداوم گرایش به سمت مشاغل صنعتی تغییر کرده است. وی با اشاره به ذخایر معدنی و گونه های خاص گیاهی منطقه از جمله پسته و انار اظهار کرد: به منظور استفاده بهینه از این ظرفیت های ناب به نیرو های توانمندی نیاز داریم که از مهارت کافی بر خوردار باشند. فرماندار نی ریز تاکید کرد: به صرف داشتن تحصیلات دانشگاهی نمی توان صاحب شغل شد و چیزی که امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است دارا بودن مهارت در یک و یا چند حرفه مورد نیاز جامعه می باشد.
مهدی مرادی، رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای نی ریز در این نشست به ارائه گزارشی کوتاه از روند ارائه آموزش های مهارتی در شهرستان پرداخت و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از یکصد هزار نفر ساعت آموزش به جویندگان مهارت در سطح شهرستان ارائه شده است. وی با اشاره به تهیه سند توسعه پایدار آموزش های مهارتی شهرستان با همکاری خبرگان و نخبگان مهارتی بیان داشت: با استفاده از این سند آموزش ها هدفمند و اثر بخش تر می شود و آموزش های مهارتی بر اساس نیاز های واقعی برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.
در ادامه دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس مهمترین معضل حال حاضر را بیکاری برشمرده و گفت: بیکاری باعث ایجاد مشکلات و معضلات فراوانی در تمامی زمینه ها از جمله اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و خانوادگی می شود و امروزه قشر تحصیل کرده جامعه نیز به شدت درگیر معضل بیکاری است.
وی با اشاره به جوامع پیشرفته یکی از دلایل موفقیت آنان را توجه به بحث مهارت آموزی از سنین پایه برشمرده و بیان داشت: یک فرد دارای یک یا چند مهارت فنی و حرفه ای در جامعه کنونی قطعا بیکار نمی ماند و ما در سال جاری تمام توان خویش را به منظور ترویج گفتمان مهارت آموزی در سطح جامعه بکار بسته ایم.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس دامنه ارائه آموزش های مهارتی در سطح جامعه را بسیار گسترده توصیف کرده و گفت: امروزه آموزش های مهارتی در دانشگاهها، پادگان ها، کارخانجات، زندان ها، مناطق روستایی و عشایری، صنایع و صنوف و همچنین از طریق آموزشگاههای آزاد به جویندگان مهارت ارائه می شود. وی در پایان با اشاره به راه اندازی نهضت مهارت آموزی در کشور تاکید کرد: اگر بخواهیم روی پاهای خویش بایستیم، با معضل بیکاری مبارزه کنیم، در مقابل تحریم های ظالمانه ایستادگی کنیم و نرخ اعتیاد و آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم بایستی به سمت مهارت آموزی حرکت کنیم.
این نشست با بیان نظرات و راهکار های سایر اعضای حاضر در جلسه حول محور توسعه آموزش های مهارتی به کار خود پایان داد.


خروج
بازديدکنندگان اين صفحه:507807 | بازديدکنندگان امروز:300 | کل بازديدکنندگان:3723044 | بازديدکنندگان آنلاين:9 | زمان بارگزاري صفحه:27.2876