" علم گنج،بزرگی است که باخرج کردن تمام نمیشود "

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور | | اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل ----------- دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨
اخبار


بایستی زمینه مهارت آموزی زنان سرپرست خانوار را فراهم کنیم

دکتر معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با همراهی جمعی از کارشناسان نهاد ریاست جمهوری در بازدیدی که بیش از یازده ساعت طول کشید از طرح توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار در خانه محله ها و مناطق کمتر توسعه یافته شهری شیراز بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس در این بازدید ها که با همراهی دکتر رحیمی، استاندار فارس، دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان، مهندس نادری، تسهیل گر شناسایی و معرفی زنان سرپرست خانوار شرکت کاردوک در استان و جمعی از مسئولان صورت پذیرفت، دست اندر کاران کشوری و استانی این طرح با حضور در خانه محله های شیراز و حومه در گفتگویی با دست اندر کاران، مربیان و زنان سرپرست خانوار حاضر در طرح، از نزدیک در جریان روند اجرای این طرح قرار گرفتند.
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در نشستی در خانه محله شهرک بهار گفت: این طرح با اهدافی ازجمله خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار، بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار، استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و در نهایت اتصال صاحبان کسب ‌و کار خانگی به بازارهای هدف و بنگاه‌های پیشرو در سطح کشور اجرا می شود. دکتر ابتکار آموزش های مهارتی را یکی از مهمترین ارکان طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانواده بر شمرده و مراکز آموزش فنی و حرفه ای را همکاران اصلی در این طرح دانسته و اظهار کرد: بایستی زمینه مهارت آموزی زنان سرپرست خانوار را بیش از پیش فراهم کنیم و با نیاز سنجی و انتخاب حرفه هایی که بیشترین اشتغال را ایجاد می کند در جهت توانمند سازی و کمک به این قشر ارزشمند گام برداریم. وی تمرکز این طرح را بیشتر بر روی مناطق حاشیه نشین و روستا ها عنوان نموده و بیان داشت: به منظور ایجاد مشاغلی پایدار برای زنان سرپرست خانوار نیاز است تا تمامی درست اندر کاران این طرح از جمله استانداری، شهرداری، آموزش فنی و حرفه ای، سازمان های مردم نهاد و تسهیل گر ها دست به دست هم داده و با ایجاد ساز و کار لازم و حمایت های گسترده اجرای این طرح را به سرانجام برسانند. دکتر ابتکار الگوی طراحی شده در استان فارس را الگویی موفق برشمرد و خواستار توسعه و تداوم اجرای این طرح در سطح استان شد.


خروج
بازديدکنندگان اين صفحه:507817 | بازديدکنندگان امروز:335 | کل بازديدکنندگان:3723079 | بازديدکنندگان آنلاين:4 | زمان بارگزاري صفحه:25.2884