" علم گنج،بزرگی است که باخرج کردن تمام نمیشود "

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور | | اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل ----------- دوشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٨
اخبار


جلسه شورای مهارت شهرستان فیروز آباد برگزار شد

جلسه شورای مهارت شهرستان فیروزآباد با حضور سید کمال علوی، فرماندار شهرستان، دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس، مهندس ایزدی، معاون برنامه ریزی استان و اعضای شورای مهارت فیروز آباد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس در ابتدای این نشست که به میزبانی فرمانداری صورت پذیرفت، علوی ضمن تاکید بر اهمیت آموزش مهارت به قشر فعال و جویای کار و بخصوص قشر جوان و تحصیل کرده این شهرستان اظهار داشت: لازمه شروع هر کسب و کاری داشتن مهارت است و اگر فرد ماهری شغل نداشت بدون شک این از کوتاهی خود فرد است. فرماندار فیروزآباد با بیان اینکه عمده بیکاران شهرستان از میان اقشار تحصیل کرده هستند اظهار کرد: بی شک فراگیری آموزش های مهارتی در هنگام تحصیل دانشجویان راهی موثر و مطمئن در اشتغال آینده آنان بوده و زمینه حضور فارغ التحصیلان دانشگاهی در بازار کار به راحتی فراهم می شود.
در ادامه حجت الاسلام هاشمی زاده، امام جمعه فیروز آباد با بیان اینکه امروزه کشور نیاز مبرم به بحث های مهارتی دارد گفت: شهرستان فیروز آباد در یک موقعیت خاص جغرافیایی قرار داشته و با توجه به بافت کشاورزی منطقه آموزش در حرفه های کشاورزی ضروری به نظر می رسد.
غلامرضا محمدی فرد، رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای فیروز آباد در این نشست به ارائه گزارشی کوتاه از روند ارائه آموزش های مهارتی در شهرستان پرداخت و گفت: تمام تلاش ما اینست که با نیاز سنجی دقیق از بازار کار و صنایع شهرستان و همچنین تعامل با دستگاههای مختلف بتوانیم آموزش هایی هدفمند و اثر بخش را به جویندگان مهارت ارائه دهیم.
سپس دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس مهمترین معضل حال حاضر را بیکاری برشمرده و گفت: بیکاری باعث ایجاد مشکلات و معضلات فراوانی در تمامی زمینه ها از جمله اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و خانوادگی می شود و امروزه قشر تحصیل کرده جامعه نیز به شدت درگیر معضل بیکاری است.
وی با اشاره به جوامع پیشرفته یکی از دلایل موفقیت آنان را توجه به بحث مهارت آموزی از سنین پایه برشمرده و بیان داشت: یک فرد دارای یک یا چند مهارت فنی و حرفه ای در جامعه کنونی قطعا بیکار نمی ماند و ما در سال جاری تمام توان خویش را به منظور ترویج گفتمان مهارت آموزی در سطح جامعه بکار بسته ایم.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس با اشاره به اهمیت فوق العاده مهارت آموزی در عرصه کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار، تاکید کرد: از مسئولان ادارات، ارگان ها، نهادها و تشکلات مردمی تقاضا داریم با ما در عرصه مهارت آموزی و در راستای کاهش بیکاری و ایجاد مشاغل پایدار، همکاری و همراهی داشته باشند و مطمئن باشید اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همه توان و امکانات موجود خویش را در جهت امر آموزش مهارت های مورد نیاز جامعه جویای کار و حرفه کشور در اختیار علاقمندان قرار می دهد.
این نشست با بیان نظرات و راهکار های سایر اعضای حاضر در جلسه حول محور توسعه آموزش های مهارتی به کار خود پایان داد.


خروج
بازديدکنندگان اين صفحه:507813 | بازديدکنندگان امروز:323 | کل بازديدکنندگان:3723067 | بازديدکنندگان آنلاين:3 | زمان بارگزاري صفحه:23.2903