اخبار > برگزاری آئین افتتاح مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان موسسه آموزش عالی آپادانا


برگزاری آئین افتتاح مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان موسسه آموزش عالی آپادانا

به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس در پنجمین روز از دهه مبارک فجر آئین افتتاح مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی موسسه آموزش عالی آپادانا با حضور دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و جمعی از مسئولان اداره کل و همچنین دکتر جهرمی، رییس موسسه آموزش عالی آپادانا و معاونان وی برگزار شد.
در این مراسم دکتر جهرمی گفت: توانمند سازی دانشجویان در این موسسه مد نظر ماست و دوره مدرک گرایی صرف به پایان رسیده است، زیرا که فقط با دارا بودن مدرک دانشگاهی راهی برای وجود به بازار کار و اشتغال وجود ندارد. وی با بیان اینکه در موسسه آموزش عالی آپادانا مهارت آموزی در سر لوحه کار قرار دارد بیان داشت: در این موسسه همراه و همگام با آموزش های تئوری، آموزش های عملی نیز ارائه می شود که با افتتاح این مرکز و با یاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آموزش های عملی ما تقویت خواهد شد. رییس موسسه آموزش عالی آپادانا در بخش دیگری از سخنانش گفت: شیوع ویروس کرونا باعث ایجاد تغییرات گسترده ای در سطح جامعه و بخصوص در مشاغل گردید و در حالی که بسیاری از مشاغل را از بین برد، مشاغل جدید را نیز بخصوص در حوزه آموزش از راه دور و استفاده از فضای مجازی بوجود آورد.
در ادامه دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس گفت: جزیره ای عمل کردن دانشگاه، صنعت و بازار باعث شده است تا چرخه اشتغال به خوبی نگردد. وی خاطر نشان کرد: در حالی که امروزه نیاز مبرمی به تکنسین و نیروی ماهر داریم، دانشگاهها بدون توجه به این موضوع صرفا در حال آموزش مباحث تئوریک هستند. کوشکی بیان کرد: بسیاری از کارآموزان ما در مراکز آموزش فنی و حرفه ای را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند و یکی از اهداف راه اندازی مراکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاهها اینست که دانشجو در زمان تحصیل به توانمندی عملی در یک حرفه خاص نیز دست یابد.


خروج