اخبار > اجرای دستورالعمل های جدید وزارت کار در راستای اجرای بهینه طرح تکاپو


اجرای دستورالعمل های جدید وزارت کار در راستای اجرای بهینه طرح تکاپو

دکتر سونیا خضرایی، کارگزار طرح تکاپوی استان فارس در گفتگویی با روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس بیان داشت: طی نشستی که با حضور دکتر کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و جمعی از مسئولان آن اداره کل برگزار شد، دستورالعمل های جدید ابلاغی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی خاطر نشان کرد: تعیین تصویب نهایی چند رسته شغلی، فراهم نمودن مقدمات تشکیل شورای نیاز سنجی آموزشی با حضور نهاد های بخش خصوصی مرتبط با رسته های اولویت دار، تعیین و تصویب نیاز های آموزشی رسته های شغلی با توجه به ظرفیت های خاص هر شهرستان، بررسی محتوا و استاندارد های آموزشی موجود در طرح تکاپو، تعیین و معرفی مربیان متخصص از بخش دولتی و خصوصی در محدوده رشته های مورد نیاز، تطبیق جدول نیاز های آموزشی رسته های در اولویت با استاندارد های فنی و حرفه ای و تهیه فهرست نیازمندی های آموزشی از جمله مباحثی بود که در این جلسه مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
خضرایی استان فارس را یکی از استان های پیشرو در زمینه اجرای طرح تکاپو دانسته و اذعان کرد: به دلیل ارتباط فکری بسیار خوبی که بین دست اندرکاران این طرح در سطح استان برقرار است، در آینده ای نزدیک شاهد نتایج مطلوبی از اجرای این طرح خواهیم بود. وی هدف نهایی این طرح را ایجاد توسعه پایدار در سطح کشور بیان نمود.
در این نشست دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس نیز بیان داشت: توسعه پایدار شغلی بدون توسعه آموزش های مهارتی امری کاملا محال است.
وی گفت: برای پیشبرد این طرح شورای راهبردی هر رسته شغلی و کمیته های شهرستانی بایستی به سرعت تشکیل شود تا با برگزاری جلسات منظم و گزارش دهی پیوسته بتوانیم این طرح بی نظیر را بیش از پیش عملیاتی نماییم. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس در پایان خاطر نشان کرد: امکانات و ظرفیت های ما در شهرستان های مختلف استان فارس در اختیار اجرای این طرح مفید خواهد بود.


خروج